Kalemini Kıralım mı Bilic'in ?

Mutlu Ulusoy kaleme aldı.

GÜNDEM 05.01.2015, 00:22
2184
Kalemini Kıralım mı Bilic'in ?

Evet nedir sonuç? Napıyoruz şimdi Bilic'e? Kırıldı mı kalemi? Bu nedir yahu?

Hiç derbi kazanamadı diye Bilic başarısız mı oldu? Belki de "bizim derbiler" umrundaymış gibi görünse de, umrunda değildir Bilic'in. Hain mi yani Bilic? Bizim futbolumuzu sallamıyor mu? Sadece derbi için özel bir taktik ortaya koymadı diye Bilic'in özgüveni ne yapsın şimdi? 

Size mi uysun?

En büyük enerjisini lige vermiyor da olabilir Beşiktaş. Tek derdi derbi değil diye Beşiktaş kötü takım mı yani şimdi? Lig şampiyonluğu için mi ter dökmesi lazım ille de?

Hedef sadece lig mi olmalıydı? Bilic tüm taktikleri derbiler için mi ortaya koymalıydı? Her ülkede her derbi kıymetlidir, bunu tartışmam. Ama bugün liginde bir türlü ayağa kalkamayan Dortmund, Liverpool bu ülkeye gelsinler top oynamaya korkarız. Bırakın bizim bir takımımız da böyle olsun.

Sadece bu lig için top oynayan bir takım değil bu sezon Beşiktaş. Ligde derbilerden güçlü çıkamıyor dediğiniz takım Fenerbahçe'ye yenildi; ne oldu? 7 maçlık seri yakaladı ligde. Gitti lider oldu; Liverpool'la eşleşti.

Beşiktaş elbette bu maçı kazanmalıydı. Ama kesesinde bir rahatlığı da vardı. Yarışta hala çok önemli bir rakip. Bu bir ölüm kalım maçı olsaydı, bu havalar tam Beşiktaş'ın havaları, bu maçı böyle oynamazdı Beşiktaş.

Bilic'in derbi istatistiklerini geçelim de maçta Türk futbolu adına şaşırdığım bir an var ki; 63. dakikada Selçuk vurdu, Tolga çıkardı. İnanılmazdı ikisi de. Neden daha çok şaşırmıyoruz, bunu sorgulamak lazım.

Burak'a da şaşırdık. Son dakikada o zeminde o topu öyle sürdü ve golü attı. Kimse beklemiyordu kabul edin. Neden beklemiyoruz bunu sorgulamak lazım.

Beşiktaş'ın haklı veya haksız bir kırmızı kartı olduğunu hepimiz biliyoruz artık neredeyse 2 maçta bir. Neden? Buna da bakmak lazım.

Derbilerimizin derbi olamadığı memleketimizde Bilic'i derbi performanslarıyla yermek büyük haksızlık. Bu adam gelip de hiçbir şey yapmadan dünyanın tazminatıyla giden diğerleri gibi değil. Görmek lazım.

Yorumlar (22)
eses eses 6 yıl önce
ula eline kalem alan yaziyor suan benim sayfamdaki cinconlular koydukmu diye naralar atiyor sorumlu benmiyim tabiki bilic kendi evinde 45 dakika kuyrugunu pacasinin arasina almis it gibi gezdik sahada kariya kiza kalem vermeyin be kardesim
Bekir 6 yıl önce
Yahu bilicmi sahaya cikip oynayacak. Fikret ormanin kalemini kirin. Bu alt tabaka oyunculari o aldi, sonrada mucize bekliyor bunlardan. Orman istifa!
Asad 6 yıl önce
Olaya bütünüyle bakmamak beşiktaş üzerine oynanan komploya tezgâha gelmek anlamına gelir. Bu bir süreç ve eleştiri temelde oyuncu modifikasyonu ile ilgili olmalı. Doğru soruları sorarsak doğru cevapları yakalayabiliriz. Daha herşey bitmedi ve Dünya'nın sonu değil......
Yavuz Ceylan 6 yıl önce
Sahasız,kadrosu dar,yönetimi olmayan bir takım şu anda bütün dalaverelere karşılık bir puanla ikinci.Galatasarayın bütün numaralarına ve sahasına,yönetimine,kadrosuna rağmen bizim altımızda olduğu unutulmamalıdır.Şampiyon olmuşçasına Biliç başarılıdır.3 tane topçu alınırsa açık ara şampiyon oluruz.
halil 6 yıl önce
saçma bir yazı.. derbi fakiri olduk. illa lig mi kazansın demişsiniz evet illa lig kazancak başka yolu yok. 20 senede 2 şampiyonluk yeter artık. biz biliç i neden eleştiriyoruz? çünkü kazancak potansiyeli olmasına ragmen gs fb den sırf korktuğu için kaybediyor. yoksa maçlar kazanılır kaybedilir o değil mesele.. mesele büyük takım hocası olmak. mesele futbolcusuna o özgüveni verebilmek. siz bu pskoloji ne kadar kötü biliyormusunuz? artık her gs fb maçı tabu bizim için artık daha da zor derbi kazanmamız.. bu etkilerini düşündünüz mü hiç bayan yazar???
Tuncay 6 yıl önce
Sampiyon filan olamayiz. Fakat bilic basarilidir. Bu yonetime ve yetersiz kadroya ragmen elinden geleni yapmaktadir. Daha ne yapacak?
ertuğrul sağlam 6 yıl önce
ertuğrul hoca istiafa etmiş biliç yerine ertuğrul ikince devre alalım biliç yardımcı hoca olsun
sayın yazar 6 yıl önce
yazar hiç kusura bakmasın da bomboş bir yazı! derbilere-lig şampiyonluğuna oynamayacaksa ne yapacak? avrupa liginde gruptan çıkmak mı başarı? bu ekonomik koşullarda avrupa liginden gelecek 3kuruşun kulübe ne faydası var? sportif başarı olmadan bu borçlar nasıl eriyecek? madem ligle, derbilerle değil avrupa başarısıyla değerlendirecektik o halde şampiyonlar ligine devam edecekti bu takım! 10 senede 1 şampiyon olarak mı düzlüğe çıkacağız? hakem eyyamına sözünü geçiremeyen engel olamayan yönetim suçludur, takımı bu maçlara motive edemeyen özel bir planı taktiği olmayan biliç suçludur, bu hakemleri ve rakipleri bile bile her hafta bir ucuz kırmızı karta sebep olan oyuncularda suçludur bukadar basit!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın