“Kadıköy panteri” konuştu

Daniel Pancu Beşiktaş’ın 100. yılındaki şampiyonluğunda büyük bir paya sahip. O sezon Kadıköy’de oynanan ve Beşiktaş’ın 10 kişi kalarak 4-3 kazandığı maçta Pancu son 10 dakika kaleyi korumuş ve mucizevi kurtarışlar yapmıştı.

GÜNDEM 27.02.2016, 19:03 27.02.2016, 19:06
722

  Rumen futbolcu o gün yaşadıkları ve Pazartesi günü oynanacak derbiyle ilgili düşüncelerini Sporcope’a anlattı.

Beşiktaş şampiyon olduğu 100. yılda Fenerbahçe’yi Kadıköy’de 4-3 mağlup etmişti. O karşılaşmaya Cordoba kırmızı kart gördükten sonra kaleye geçen Pancu damga vurmuştu. Kritik maçın 80. dakikasında Kolombiyalı Cordoba kırmızı kart görmüş yerine Daniel Pancu girmişti. Rumen futbolcu yaptığı kurtarışlarla “Kadıköy Panteri” lakabını almıştı.

Pazartesi günü Süper Lig’de yine bir Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi oynanacak. Pancu’nun damga vurduğu o maçtan beri Beşiktaş Fenerbahçe’yi Kadıköy’de mağlup edemiyor. Bu önemli maç öncesi, 38 yaşında bu günlerde futbol hayatını Romanya’nın Voluntari takımında sürdüren Daniel Pancu’ya ulaştık ve derbi maçla ilgili görüşlerini sorduk.


Pazartesi günü Kadıköy’de Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi var. O maç nasıl sonuçlanır?

Türkiye Ligi’ni çok iyi takip ediyorum. Bu maçın çok önemli olduğunu biliyorum. Benim kaleye geçtiğim maçtan beri Beşiktaş, Fenerbahçe karşısında Kadıköy’de maç kazanamıyor. Bütün kalbimle Beşiktaş’ın yenmesini istiyorum. Eğer Beşiktaş bu maçı alırsa zaten hem bir ilk olacak hem de şampiyonluğu göğüsleyecektir.

Beşiktaş’ı yakından takip ettiğini söyledin. Bu maçta Beşiktaş’ın hangi oyuncuları daha etkili olur?

Bu maçta belki 1 kişi ön plana çıkmayabilir. Kadıköy’de büyük bir derbi. Beşiktaş bu maça mutlaka çok iyi hazırlanmıştır. Bence Beşiktaş bu maçı alacaktır. Tek bir futbolcu bu maçta ön plana çıkar diyemem. Ama Mario Gomez, Quaresma ve Gökhan Töre derbiye ağırlığını koyacaktır.

Beşiktaş’ın yeni stadı yakın zamanda açılacak. Açılışa gelmeyi düşünüyor musun? Ya da davet gelirse açılışa gelir misin?

Açılışa gelmeyi çok istiyorum. Eğer Beşiktaş şampiyon olursa çok büyük bir başarı. Çünkü bütün maçları dışarda oynadı. Kendi evinde oynamadı. Bu da onlar için büyük gurur olur.

Kadıköy’de kaleye geçtiği maçta efsane olmuştun. O maçta aklında kalan şeyleri bizlerle paylaşabilir misin?

Benim için gurur verici bir olaydı. Allah öyle istediği için öyle birşey oldu. Ben kaleye geçtim ve maçı kazandık. Ama beni rahatsız eden olaylardan birtanesi futbol olarak Beşiktaş’ta çok güzel şeyler yaptım. Sadece o olayla anılmak ister istemez beni rahatsız ediyor. Sonuçta hatırladığım zaman güzel anılar aklıma geliyor.

"Kadıköy panteri" konuştu“Derbiyi Beşiktaş 2-1 kazanır”
Romanya’da futbol oynamaya devam ediyorsun. Şuanda 37 yaşındasın (bizi düzeltiyor 38) futbol oynamaya devam edecekmisin, bundan sonraki kariyer planlaman nedir?

39 yaşına kadar futbol oynamayı düşünüyorum. Hocamızla çok iyi işler yapıyoruz. Futbol hayatımı bitirdikten sonra antrenörlük yapmak istiyorum.

Beşiktaş taraftarı seni çok seviyor. Beşiktaş taraftarlarına ne söylemek istersin?

Türkiye’de en iyi en güzide taraftar Beşiktaş taraftarı. Onları çok seviyorum. Onlara karşı çok büyük saygı duyuyorum. Selamlarımı iletin.

Türkçe son olarak bir şey söylemek ister misin?

Her zaman en büyük kartal
KAYNAK:SPORCOPE
Yorumlar (0)