Kader direklerde

Mehmet Demirkol, Akhisar Belediyespor-beşiktaş maçını değerlendirdi.

GÜNDEM 24.04.2016, 06:26 24.04.2016, 06:27
139

 Eğer Beşiktaş şampiyon olacaksa dönüm noktası; Soner’in, Tolga’nın hatalı pasında, 89’da orta sahadan çektiği şutun direkten dönüşü olacak.

Eğer Beşiktaş şampiyon olacaksa, dönüm noktası, Soner’in, Tolga’nın hatalı pasında, 89’da orta sahadan çektiği şutun direkten dönüşü olacak. Hayır sadece sonrasında gelen golle kurtarılan 1 puan sebebiyle değil. Alexis’in, Tolga, İsmail ve hatta 2. goldeki hatasıyla Oğuzhan’ın derin bir depresyona girme ihtimalini büyük ölçüde ortadan kaldırdığı için. Bu hatalar silsilesinin etkisi diğer maçlara da sirayet edebilirdi. Bu yüzden bu pozisyonun posteri bile yapılabilir.

Hiç pozisyon yokken...


Beşiktaş tıpkı Bursa maçında olduğu gibi hiç pozisyon yokken 3 gol yiyebildi. Alexis’in hiç yoktan yaptığı penaltı inanılır gibi değil. İsmail’in kontrol edebileceği pozisyonda Tolga’ya attığı kısa pas, Alexis’in çevre kontrolü olmayışı da öyle. Ve 2. golde Oğuzhan’ın rakip sahada yapılabilecek göğüs stopu denemesi de. Kuşkusuz bunları değerlendiren Rodallega’nın ustalığını küçümsemek haksızlık olur. Neredesye yanlış hiçbir şey yapmıyorum ‘usta’. Olağanüstü bir soğukkanlılık ve beceri gösterisi sergiledi. Her türlü övgüyü hak ediyor.  

Savunma hatalarıyla...


Şenol Güneş’in planı son derece etkiliydi aslında. Her ne şart olursa olsun pasla çıkmaktan asla vazgeçmeyen ancak orta sahada da topla ilişkisi iyi olan oyuncusu çok olmayan Akhisar’da Custodio ve N’Guemo’nun yüzünü döndürmeyen bir baskı yaptılar. Çıkarmadılar. Sosa, Oğuzhan, Q7 ve Gomez’e sahipseniz bu yeter de artar. Ancak bu güce ve iyi plana rağmen bu savunma hatalarıyla oyunu verdiler. Bu seviyede kabul edilemez bir durum bu. Bursa macından sonra tekrarlanması ise tedirgin edici.

Bir de stres başlarsa


Fakat hiçbir şey yokken gol yiyen takım aynı şekilde de atıyorsa bir şekilde denge sağlanıyor. Oğuzhan’ın uzun pasını Gomez’in indirişi Cenk’in baskıya rağmen golü atışıyla kalmıyor, Sosa’nın son saniye frikikti de direkte patlıyor. Ki bu da girse bu kez derin depresyona girecek olan Rize’de heyecanla maçı takip eden Fenerbahçe olacak.
Olağanüstü bir drama izledik. Gereksiz olan tek sahnede göz yaşlarına boğulan Serdar vardır. Sağ bekini ve bir stoperini çıkarıp büyük risk alan Şenol Güneş puanı kurtardı ama bir de bu stresle mücadele etmek zorunda kalırsa o zaman işi çok zorlaşır.           
Yorumlar (0)