''Kabus sona erdi''

Beşiktaş, Matteo Ferrari yükünden kurtuldu. Siyah beyazlılar, Ferrari'ye son iki yıldır ödediği 8 milyon Euro'nun son taksidini bu ay yatırdı ve borcun tamamını kapatmış oldu.

GÜNDEM 10.04.2015, 10:04
1814
''Kabus sona erdi''

Beşiktaş, 2009-2010 sezonu öncesinde 4,5 milyon Euro bonservis bedeliyle Genoa'dan Matteo Ferrari'yi 4 yıllığına kadrosuna katmıştı.  Ancak 2011-2012 sezonu öncesi sözlşemesini tek taraflı feshederek, siyah beyazlı kulüpten sorunlu şekilde ayrılan Ferrari, Beşiktaş'dan alacakları için CAS'a başvurmuştu. 2012 ekim ayında sonuçlanan davada CAS, İtalyan oyuncu lehine karar vermiş ve Beşiktaş'ın Ferrari'ye 8 milyon Euro ödemesine hükmetmişti.

Dava sonrası Ferrari'nin avukatları ile masaya oturan Beşiktaş yönetimi, bu rakamı 24 ay taksitlendirme konusunda anlaşmaya varmıştı. 2013 nisan ayında başlayan ödemeler bu ay itibari ile sona erdi. Son iki yılda her ay yaklaşık 330 bin Euro'yu Matteo Ferrari'nin hesabına yatıran yönetim, 8 milyon Euro'nun tamamlanması ile omzundan büyük bir yükü atmış oldu.

Bonsevisine 4.5 milyon Euro, ilk yıl için kendisine 2.5 milyon Euro verilen Ferrari'nin Beşiktaş'a toplam maliyeti 15 milyon Euro'yu buldu. 2 sezon Beşiktaş'ta kalan İtalyan oyuncu bu dönemde toplam 46 kez siyah-beyazlı formayı terletti.

Yorumlar (7)
eses eses 6 yıl önce
derbi kazanamiyoruz diye baskana sallayan dallamalar nelerle ugrasiyor kulup 15 milyona kimler alinirdi lan dingiller adam olun
tekin 6 yıl önce
aferin kartalbakışı inan bu haber fikret ormana ilaç gibi geldi.adamı ayakta tutan tek şey y.d dönemi sömürüsü ve ajitasyonu olduğundan biraz olsun nefes almıştır şimdi.engeç yeni haftabaşı bi vodofonarena haberi 2-3 resim le bu ayı da kurtarır sayın orman.
Barbaros 6 yıl önce
egri oturup Dogru dusunun. bu Kadar borc varken bu takim yine iyi.
Futbolcu 6 yıl önce
Bu adam takimda kalsaydi. Hem bosuna para ödemezdik hemde isimize yaradi.
bjkomer 6 yıl önce
demba ba ve gökanın maliyeti 6 milyonu bulmazken sadece ferrariye 15 milyon harcanması ve sıfır fayda alınması sizlere cevap olsun bu yönetime sallayan arkadaşlar hadi yazın buraya yorumlarınızı merak ediyorum
miro 6 yıl önce
bjkömer.çok iyi hesapbilir senin yönetim....egemeni 200 bin tl için bırakır.mustafa pektemekle yıllığı 1,5 milyon dolardan sözleşme yapar.arada dentinholar,sezer öztürkler gelir gider bunlar hiç göze batmaz di mi.
senay 6 yıl önce
varsa yoksa demirören düşmanlığı.ulan yd zamanı şampiyonluk,6 yılda 4 türkiye kupası defalarca derbi galibiyeti gördük.fikret size ne verdi de bu kadar boyun büktünüz.tamam yd nin hataları yokmuydu vardı ama 10 tane orman eder.ormanla sıklet düştü beşiktaş.k.paşa ayarına indi.bunu damı görmekten acizsiniz.