İzlediğim en iyi Beşiktaş'tı

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 19. hafta kapanış maçında Atiker Konyaspor'u 5-1 mağlup etti. Metin Tekin karşılaşmayı böyle değerlendirdi.

GÜNDEM 31.01.2017, 03:10 31.01.2017, 16:46 kartalbakışı.com
2011
-Beşiktaş, ligin en organize takımlarından Konyaspor'u ilk 20 dakika sürklase etti. Bunu nasıl yorumlamalıyız?
Organize bir takım Konya, kabul ama hücum yönünde bunu çok daha iyi yapabilen Beşiktaş bu farkı ortaya çıkardı. Benim bu sene izlediğim en iyi Beşiktaş'tı. Zaman zaman geçen sezonki pas oyunuyla kıyaslayarak eleştiriyorduk ama dün akşamki Beşiktaş hem etkinlik hem de bu etkinliğin pas olarak kullanımı anlamında harika bir maç izletti. Çünkü zaman zaman oyununu eleştirebilirsiniz ama güçlü takımlar güçlü oyunlara zaman içinde ulaşıyorlar. Tıpkı Beşiktaş'ın dün akşam yaptığı gibi...

-Maç koptuktan sonra bireysel performanslar da öne çıktı. Cenk, Babel gibi oyuncuları nasıl değerlendirebiliriz?

Vasatın altına düşen kimse yoktu dün akşam... İki asist yapan Quaresma'dan mı söz edelim? Haftalar sonra başrolü alan Oğuzhan'dan mı bahsedelim? Babel için benim de acabalarım vardı ama çok farklı ve faydalı bir Babel izliyoruz, ondan mı konuşalım? Çok top kaybıyla oynamasına rağmen bireysel becerisiyle ortaya çıkan Talisca'dan mı söz edelim? Ben bunlara Adriano ve Gökhan Gönül'ü de katıyorum.

-Aboubakar'ın yokluğunda Beşiktaş uyumlu bir hücum hattı yakaladı. Sizce dönünce 11'de oynayabilir mi?

Aboubakar'ın yokluğunda hep bir forvet ihtiyacından söz ediliyordu. Ben o fikre katılmıyordum çünkü Babel'li, Talisca'lı, Cenk'li bir Beşiktaş'ın gol pozisyonu işini halledebileceğini düşünüyordum. Tabii ki ideal bir Beşiktaş için santrfor şart ama bu Aboubakar mı, çok tartışılır... Mühim olan böylesi bir eksiklikte hala hücum etkinliğiyle oynayabilmenizdir. Skora baktığınız zaman da bunu çok net görüyoruz. Evet, belki Başakşehir'in sadece 2 puan önünde ama dün akşamki skor, oyun ve takım gücünün sanırım arkasından gelen rakipleri de şampiyonluk hayali açısından ürküttüğünü söylemeliyiz.

Sabah
Yorumlar (0)