İyi Oynuyor Kötü Yönetiliyor

Erdem Ulus yazdı...

GÜNDEM 24.11.2014, 02:40
2677
İyi Oynuyor Kötü Yönetiliyor

Biliç Kasımpaşa karşısına 3 önemli eksik, 2 oyuncu Rotasyonu ve Necip tercihiyle çıktı. Beşiktaş'ın kulübesi uzun süre sonra ilk kez hamle oyuncularından kuruluydu. Sivok, Pedro ve İsmail'in yokluğunda; Olcay, Oğuzhan, Mustafa gibi oyuncular kenarda bekledi.

Galatasaray'ın kaybetmesi, Fenerbahçe'nin bugün Bursa deplasmanına çıkacak olması, gelecek planlarını değiştirmeye yetmedi Biliç'in. Oysa sadece günü kurtarmayı deneyip, işler düşündüğü gibi gitmese, tüm eleştirileri tek başına göğüslemek zorunda kalacaktı. 

Maç öncesinde Necip'in stoper oynayacağını görenler açtı ağzını yumdu gözünü. Biliç herkesten farklı düşündü. Sivok ve Pedro'nun yokluğunda tandemde iki sol ayaklı oyuncu oynatmak istemedi. Bir de savunmada Motta'yı düşünürsek, Atınç'ı oynatması durumunda savunma dörtlüsünün üçü, sol ayaklı oyuncudan oluşacaktı ki; bu teknik adamların genelde tercih ettiği bir durum değil.

Necip'in çizgiden çıkardığı top ve 2. Golü hazırlaması Biliç - Necip ikilisinin bundan sonraki maçlarda elini güçlendirdi. Önder Özen'in sezon başında Yalçın Ayhan'ı neden ısrarla istediği böylelikle daha iyi anlaşılmış oldu.

Olcay ve Oğuzhan'ın kenarda beklemesi kimsenin vaz geçilmez olmadığının görülmesi açısından önemliydi. Kerim - Olcay, Oğuzhan - Sosa bir birbirlerine natif yaratabilen oyuncular. Aralık ayı ile birlikte 3 günde 1 maça çıkacak olan Beşiktaş'ta şu an Demba Ba dışında vaz geçilmez bir oyuncunun kalmaması, galibiyet kadar değerli bir durum.

Demba Ba, sadece iyi bir golcü değil aynı zamanda müthiş bir kişilik. 30 senedir Ferdinand, 20 senedir Amakachi, 10 senedir Pascal Nouma'yı konuşan bir camianın, uzun yıllar hatırlanacak olan son siyah incisi.

Futbol takımı için işler olumlu giderken, yönetimsel anlamda yanlışlar devam ediyor…

Kombinesi olan taraftarlara bilet satmanın hiç bir açıklaması olamaz.

Düşünün, adam önce zorla Kart 1903 almış,  sonra parasını verip kombinesini almış, üzerine PassoLig alıp kombinesine yükletmiş, ardından bir de bilet alıp, maça gitmesi bekleniyor! Bu da yetmezmiş gibi, sonra kulübe gidip parasını geri alması söyleniyor... Amerika'ya Vize almak çok daha kolay olsa gerek.

Beşiktaş'ta yeni bir gelenek başladı. Yönetim tarafından bir şekilde görevden alınan kişiler, Başkan danışmanı olarak atanıyor. Üstelik bu kişilere işten çıkarılma tazminatı ödenip, ardından yeni görevleri veriliyor. Son olarak denetleme kurulu başkanı görevinden alındı ve hemen ardından danışman olarak atandı! Hani her şey şeffaf olacaktı? Hani Beşiktaş'ın tek kuruşu çöpe atılmayacaktı?

Yaklaşık 2.000'e yakın kongre üyesi adayı, paralarını ödemelerine rağmen hukuk dışı bir şekilde üye olmak için bekletiliyor. Anayasamız dedikleri Tüzük, delik deşik ediliyor...

Bakalım Futbol takımı daha ne kadar bu gerçeklerle yüzleşmeyi erteleyecek!

Sonuç olarak, Beşiktaş iyi oynuyor ama maalesef kötü yönetiliyor.

 

 

 

 

 

Yorumlar (25)
Cevat prekazi 6 yıl önce
Adali, quaresma ve Carsi gurubu donmeden, bu tribunler bir daha dolmaz. Cok uzuluyorum. Her hafta bos tribunlere oynayan takim yeni stadta sampiyon bile olsa 15 bin kisiyle tur atacak.sanli Beskktas kjlubunun tarihinde boyle
Tolga 6 yıl önce
Tabi tabi kotu yönetiliyor y.d zamanında iyi yönetiliyordu değil mi? Hala Queresma diyen adamlar var yazık size. Siin gibiler gelmesin zaten o tribünlere.
Ersin 6 yıl önce
Ya bu renklileri bu ara türedi burada. Trabzondan kendi evinde 3 yemişler gelmiş birde utanmadan burada yorum yapıyorlar...4*4 prelliyle yola devam...
Fatih 6 yıl önce
nasıl kötü yönetiliyor arkadaş bu yazar bile renklidir kışkırtmaya çalışıyordur kesin kombine üzerine birde bilet satılıyorsa yönetimin bi bildiği vardır heralde benim tahminim biletlerdende ek gelir sağlamak yönetimin amacı diye düşünüyorum vallahi 2.5 senedir beşiktaş gerek yönetimsel gereksede futbol anlamında çok değişti Y.D zamanında yönetim çöktü yönetim bölündü diye her zaman haber duyardık ama bu yönetimle birlikte işler yoluna giriyor futbol anlamındada her sene üzerine koyarak bir yükselme söz konusu Y.D dönemindeki deyim yerindeyse futbol fakirliği gitti yerine daha canlanan bi takım geldi stad yapıldığı için bazı sıkıntılar mevcut ama bunların hepsi aşılacak güçte taraftar takıma sahip çıkarsa sene sonuna kadar yapılmayacak şey yok
suat 6 yıl önce
iyi yönetildiği zamanlarıda gördük, adamın karşısına aday olarak çıkan bile olmadı 8 sene boyunca.Sen ne diyosun yazar.
BESBACALI AYI SADI 6 yıl önce
BU ULUS ADALININ ADAMI YEMINI ADALI VERIO ONDAN BUYNA CIKARIO SITEYEDE ZATEN ADALININ GOTU KASINSA ZAT DIE HABER YAPAR SITEDE KOCAMAN RESMI ILE, QUARESMANIN EVE GEC GITSE HEMEN HABER YAPAR SITEDE
murat 6 yıl önce
Beşiktaş bir inşaat firması değil. Yönetim kendi firmaları gibi görüp ona göre hareket ediyor. Keni öz evladı olan taraftarlarına üvey evlat muamelesi yapan bir kulüp daha yok.
eses eses 6 yıl önce
yahu bu erdem daalmiydi simart bizi basgan cikart bizi bastan deyip errolarin cope atilmasina Zemin hazirlayn ve huni istiyoruz diyerek gaz veren simdide cikmisi 10 milyon errolarin cope atildigini unutup 50.100 bine laf atiyor demezlermi kalas almeidaya bak babaya bak sosaya bak fernandese bak de gedin ranci pezoslar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın