'İşte Zemin İşte Beşiktaş!'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 1-1 biten Tottenham karşılaşmasının ardından mutluydu.

GÜNDEM 04.10.2014, 11:31
2447
'İşte Zemin İşte Beşiktaş!'

"Oynanan oyunun hakkı galibiyetti ama beraberlik bizi üzmedi. Bu çocuklar iyi bir zemin olduğunda neler yapabileceklerini gösterdi. Ülkemizi temsil ediyoruz. Olimpiyat Stadı'nın zemini büyük ayıptır..."

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 1-1 biten Tottenham karşılaşmasının ardından, ortaya konulan mücadelenin, futbolun beşiği İngiltere'de İngilizlere verilen futbol dersinin haklı gururunu yaşıyordu. Yanına gittik, gözleri ışıl ışıl parlıyordu. Kendisine ilk olarak "Futboldan ve sonuçtan memnun musunuz?" sorusunu yönelttik. Cevabı memnuniyetini açık bir şekilde dile getiriyordu: "Kazanırsınız, kaybedersiniz. Futbolun doğasında iki sonuç da var. Ancak önemli olan savaşmanız, bunun için çaba harcadığınız hissinin uyanmasıdır. Tottenham maçında fazlasıyla bunu fazlasıyla hissettim." 

YENİLSEK DE 'HELAL OLSUN' DERDİM
"Ortaya koyduğumuz futbolun hakkı galibiyet olmasına rağmen beraberliğe üzülmedim. Samimi bir şekilde söylüyorum, bu futbol sonrasında kaybetseydik belki üzülürdüm. Ancak takıma döner ve 'Helal olsun, siz böyle mücadele edin, gerisi gelir' derdim." Bu cevabın ardından, zemin konusunu gündeme getirdik. 'Bir vur, bin ah işit' misali, dert yandı başkan Orman: "Bu çocuklar iyi zeminde neler yapabileceklerini gösterdiler. Biz Türkiye'yi temsil ediyoruz. Başarımız ve başarısızlığımız ülkeyi etkiliyor. Şartlarımızı zorluyoruz. Olimpiyat Stadı'nın zemini Türkiye'nin ayıbıdır."

BAŞARI İÇİN ÖNCE HAYAL ETMELİYİZ
Orman tebrikleri kabul ederken, kendisine son sorumuzu yönelttik; "Avrupa Ligi'nde şampiyonluk planınız var mı?" Başkan'ın sözleri, Beşiktaş'ın önceki akşamki futbolu kadar büyük oldu: "Stadın yapımıyla birlikte böyle bir hedefimizin olduğunu söylemiştik. Büyük başarılara ancak büyük hayallerle ulaşırsınız. Bununla birlikte, adım adım düşünüp, ilerlemek istiyoruz. Önce gruptan çıkalım ama daima büyük hayaller kuralım. Her şeyden önemlisi o hedefler için çalışalım..."


TOTTENHAM DEMBA BA'YA AV OLDU
İngiliz basını, Beşiktaş'ın Tottenham karşısında ortaya koyduğu başarılı oyun ve aldığı bir puanı Demba Ba'ya ve 89.dakikada penaltıya sebebiyet veren Rumen stoper Vlad Chiriches'e bağladı. The Independent, "Ba'nın dönüşü... Tottenham son anlarda Ba'nın penaltı golüyle galibiyeti kaçırdı" ifadelerini kullanırken, The Guardian "Ba bahtsız Tottenham'ı avlamak için geri döndü" başlığıyla beraberliği okuyucularına duyurdu. Daily Express ise "Chiriches maçı Türklerin eline teslim etti" diyerek Tottenham'lı oyuncuya yüklendi.

LLORİS: BERABERLİK İKİ TAKIM İÇİN DE ADİL
Yaptığı kurtarışlarla Tottenham'ın evinde Beşiktaş'a karşı hezimet yaşamasını engelleyen kaleci Hugo Lloris, iki takımın da beraberliği hak ettiğini söyledi. Fransız file bekçisi, "Türkiye'nin büyük bir takımına karşı, zor bir maç oynadık. Beraberlik adil bir sonuçtu. Futbol bu, bazen iyi oynayamazsınız ama nasıl kazanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Beşiktaş karşısında galibiyete yaklaştık ancak son dakikalarda gereksiz bir penaltı yaptık" diye konuştu.

LONDRA'DAN DÖNEN KARTAL'A SEVGİ SELİ
Beşiktaş, İngiltere'deki Tottenham maçının ardından, ligdeki Balıkesir karşılaşması nedeniyle İstanbul'a uğramadı. Londra'dan özel uçakla direkt Edremit'e geçen siyah-beyazlı kafile, daha sonra Balıkesir'e giderek, hazırlıklarına başladı. Yarın oynanacak mücadelede Beşiktaş'ı takip etmek isteyen taraftarlar için ayrılan misafir tribün biletleri ise tükendi. Passolig'den yapılan açıklamada, "Balıkesirspor-Beşiktaş maçının misafir tribün biletleri tamamen tükenmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.

Sabah

Yorumlar (0)