İşte Kartal'ın yeni evi

Beşiktaş, ihaleyle yaz aylarında futbol takımlarının kamp yaptığı belediyeye ait 3 yıldızlı 157 yatak kapasiteli Esentepe Oteli'ni, 2 futbol sahası, teleski ve kafeteryası bulunan kayak pisti ile birlikte aylık 15 bin 500 lira kira karşılığında 20 yıllığına kiraladı.

GÜNDEM 26.02.2016, 11:51 26.02.2016, 11:52
1252

 İHALEYLE ALDI 

Bolu'nun Gerede İlçesi'nin Kitirler Mahallesi'nde etrafı çam ormanlarıyla kaplı 74 odalı Esentepe Oteli ve çevresindeki tesislerin kiralanma ihalesi, Gerede Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı. 

Sadece Beşiktaş AŞ'nin katıldığı ihaleye, Beşiktaş Kulübü adına Asbaşkan Deniz Atalay katıldı. İhaleyi, aylık 15 bin 500 TL+KDV teklifi veren Beşiktaş, yaz aylarında aralarında Süper Lig takımlarının da bulunduğu bir çok kulübün kamp yaptığı Esentepe Oteli ve tesislerini 20 yıllığına kiralamış oldu.


3 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILACAK 

İhale şartnamesine göre Beşiktaş, otel ve tesisleri yenileme, tamirat ve restorasyon çalışmaları için yaklaşık 3 milyon lira yatırım yapacak. İhaleye göre söz konusu yenileme çalışmalarının 6 ayda yapılması gerekiyor. Yenileme çalışmalarından sonra Beşiktaş'ın sezon öncesi hazırlık kamplarını burada yapacağı belirtildi.

"TESİS TAMAMEN YENİLENECEK"

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ihalenin sonunda şunları söyledi: "Otelin dış görünümü ile alakalı mantolaması yapılacak, çatısı yenilenecek. Giriş, resepsiyon, lobi ve merdivenleri değiştirilecek. Yangından korunma sistemleri, ısıtma sistemleri ve doğalgaz dönüşümü yapılacak. İçme ve kullanma suyu tesisatları yenilenecek. Gider ve boşaltım sistemleri ile aydınlatma ve armatürlerine kadar hepsi yenilenecek. Elektrik tesisatları, aydınlatma, kapı, pencere, mutfak, yemekhane, odalar, duş sistemleri, hamam, sauna, fitness salonu, konferans salonu ve lokal restore edilecek. Arkut Dağı Kayak tesisi, bar ve teleskilerin Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan turistik tesis belgesi alacak şekilde yapılması gerekiyor. Tuvaletler, ıslak zeminler, otopark alanı ve çevre düzenlemesinin yanı sıra tamirat ve tadilatında kullanılacak malzemenin teminine kadar idarenin görüş ve onayı alınacak. İhaleyi alan firma bunları maksimum 6 ay gibi kısa bir sürede yapmakla yükümlü."
Yorumlar (4)
kenan 5 yıl önce
bu yönetim bombaaaa
kartal yürekli 5 yıl önce
onursal baskanimiz sebadan sonra külübe ilk civi Cakan baskandir Sayin orman... ne tüpcü demirören, nede serdar bilgili telsizlesme adina birsey yapti
Seba 5 yıl önce
Bazı zihniyetler kulüp yönetmeyi sadece transfer yapmak zanneder. Teşekkürler başkanım. Taraftarlarımız da yavaş yavaş anlayacak kıymetini...
Vedat 5 yıl önce
Taman keriz ve enayi herif ayni kisi 3 ayri isimle yazi yazmisin anladik. Fakat gercek Buyuk Besiktas taraftari Ormani istemiyor. Buyuk kulup Baskanligi yapabilecek birisi degil.bu nedenle hep beraber Orman istifa diyoruz!