İşte Cüneyt Çakır'ın derbi maçı notu!

UEFA Hakem Komitesi Türkiye Sorumlusu ve yerine gelecek İtalyan otorite, Çakır'ı kutladı. İkili, “Böylesine kritik bir maç ancak bu kadar iyi idare edilebilirdi” diyerek başarılı hakeme hakkını verdi. Avrupalı meslektaşları da Cüneyt Çakır'ı tebrik etti.

GÜNDEM 02.03.2016, 10:08 02.03.2016, 10:10
3363

 FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ derbisi bitti ama tartışması bitmedi. Özellikle de hakem Cüneyt Çakır’ın kritik pozisyonlarda verdiği ya da vermediği kararlar hala futbolseverlerin dilinde. Peki, Çakır’ın notu ne? Kendisini bu maçta yakından gözlemleyen UEFA yetkilileri ne düşünüyor...

İŞTE DETAYLAR...

Cüneyt Çakır’ı UEFA Hakem Komitesi ve Türkiye Sorumlusu Jaap Uilenberg, Fenerbahçe-Beşiktaş maçını stattan izledi. Haziran ayına kadar bu görevi sürdürecek olan Hollandalı Uilenberg’in veliahtı olan Roberto Rosetti ise İstanbul’da ama televizyondan izledi. Trafiğe takıldığı için televizyondan seyretmek zorunda kalan Rosetti, maç biter bitmez Cüneyt Çakır’a tam 3 ayrı kutlama mesajı çekti.


Van Persie ve Nani'nin bavullarının sırrı!

'SON DERECE BAŞARILIYDI'

Türkiye’deki görevine haziran ayında başlayacak olan Rosetti, Çakır’ın özellikle maçta kurduğu hakimiyete hayran kaldığını ifade etti. 

Rosetti’nin, “Böylesine kritik bir maç ancak bu kadar iyi idare edilebilirdi. Çakır bir an bile kontrolü ve hakimiyeti elden bırakmadı. UEFA Hakem Komitesi, maçların mümkün olduğunca 11’e 11 tamamlanmasını istiyor. Cüneyt Çakır da bu yönden son derece başarılı bir yönetim gösterdi” ifadesini kullandığı öğrenildi.

Roberto Rosetti’nin not olarak da Cüneyt Çakır’a 8.4 puan verilmesini uygun gördüğü, ancak maçın zorluk derecesini göz önüne alarak bu notun 8.5 olması görüşünde olduğu belirtildi.

TEK HATASI BECK'E SARI GÖSTERMEMESİ

UEFA’nın Türkiye’deki hakemlerden sorumlu ismi olan Jaap Uilenberg, Fenerbahçe-Beşiktaş maçını Ülker Arena’da izleyip, Cüneyt Çakır’ın performansını yerinde gördü. Çakır’ı son derece başarılı bulan Uilenberg’in, maçın en çok tartışılan pozisyonları olan Caner Erkin’in sinirli tavırlarına ve Andreas Beck-Volkan Şen, Sosa-Volkan Şen gerginliklerine yaklaşımı son derece çarpıcı idi.

Çakır’ın sadece Beck’e sarı kart göstermemekle hata yaptığını savunan Uilenberg’in, “Gerginliklere toleranslı davranması son derece doğru. Karşılaşma son derece tempolu geçti. Bunda Çakır’ın rolü büyüktü. Kendisini tebrik ediyorum, çok güzel bir maç yönetti” dediği öğrenildi. 

(Hürriyet)

Yorumlar (3)
kartalizma 34 5 yıl önce
fb medyasının en tetikçi unsuru Zürriyet Olcay ın penaltısı, gol öncesi olmayan faul ve verilmeyen 2 kırmızı kartı da sordun mu Rossettoş a?
KARTALIMSIN SEN 5 yıl önce
Sözde dünyanın en iyi hakeminde en yüksek puan yakışır peh peh peh şeyimin kenarı sen olsa olsa dünyanın en kötü hakemi olursun....
hee 5 yıl önce
g macınında velıyı attı onu ızletın bakalım yav adamlar futbolmu oynadı bamgum sanıyomusun fb sampıyon olacak futbol fakırlerı tabıkı olamaz bu hafta akhısar yener bıle yener hakem yardım etmesın yeter