İftiralara cevap verdim

Şenol Güneş, Bursaspor maçı sonrasında yaptığı sert açıklamayla ilgili olarak FANATİK'e konuştu. Tecrübeli çalıştırıcı "Ben tüm futbol kamuoyuna her şeyi olduğu gibi anlattım. İnsanların arkasından ifitra atılmasına açıklık getirmem gerekiyordu ve getirdim" dedi.

GÜNDEM 10.11.2015, 07:53 10.11.2015, 07:55
331

 Beşiktaş'ın deneyimli teknik adamı Şenol Güneş’in Bursaspor maçının ardından yaptığı açıklamalar, gündeme damga vurdu. 

1-0 sona eren karşılaşma sonrasında, yerel bir muhabirin kendisine yeni sezon öncesinde Bursa Başkanı Recep Bölükbaşı’yla yaptığı, ‘Ozan Tufan’ı ayartmaya çalıştı’ polemiğiyle ilgili olarak soru sormasının ardından patlayan Güneş, “Bursaspor’un kaptanı bana Beşiktaş’a gelmek için yalvardı. Ben hiçbir oyuncuyu ayartmadım” sözlerinin olay yaratması sonrasında FANATİK’e açıklamalarda bulundu. 

‘Bursa’yla sorunum yok’

Tecrübeli teknik adam, “Ben, tüm futbol kamuoyuna her şeyi olduğu gibi anlattım. Bursa kenti, kulübü ve camiasıyla en küçük sorunum olmadı. Olmaz da. Ancak insanların arkasından iftira atılmasına açıklık getirmem gerekiyordu ve getirdim” yorumunda bulundu. 

‘Galibiyet sürpriz oldu’

Bursaspor karşısında sahaya cesur bir oyun ortaya koyduklarını söyleyen Güneş, “Son dakikalar içinde gol olabileceğini pek düşünmüyordum, bu galibiyet sürpriz oldu diyebiliriz. Fakat gole baktığımızda ayrıca mutlu oldum. Rakibin baskı kurduğu anda, böylesine organize atak geliştirip, son anlar içinde golü atmak çok önemliydi” ifadelerini kullandı.                    

Orhan Yıldırım

O isim Volkan Şen

Güneş’in, “Bursaspor’un kaptanı bana Beşiktaş’a gelmek için yalvardı” sözlerinin ardından bu ismin Volkan Şen mi Serdar Aziz mi olduğu merak konusu olmuştu. Bu durumla ilgili olarak açıklamada bulunan kulübün Basın Sözcüsü Suat Paçacı, “O futbolcu Volkan Şen” dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in, “Bursaspor’un kaptanı bana gelmek için yalvardı. Ben hiçbir oyuncuyu ayartmadım” sözlerinin ardından Yeşil-Beyazlılar’dan cevap gecikmedi. Bursaspor Basın Sözcüsü Suat Paçacı, “Maç sonunda bir oyuncu teknik direktöre hakaret edecek cüreti gösteriyorsa, yine maç sonunda hocanız maçı bir tarafa bırakıp geçmiş üzerinden polemik yaratmaya devam ediyorsa, bu ülkede futbolun gelişmesi için kimin ne katkı sağlayıp sağlamadığını konuşmaya gerek bile yok” dedi.  İşte Paçacı’nın diğer sözleri;

‘İtiraf değil de nedir?’ 

“O zaman şu konuya da açıklık kazandırılması gerekiyor. Bursaspor Kulübü Başkanı, ’Oyuncularımızın kafaları karıştırılıyor’ dediğinde niye itiraz ettiniz? Hem ’Şark kurnazı’ diyeceksiniz, ’yalancı tüccar’ diyeceksiniz sonra da ’eski kaptanınız Volkan Şen beni arayıp gelmek için yalvardı’ diyeceksiniz. Bu açıklama, oyuncuların kafalarının karıştırıldığına dair bir itiraf değildir de nedir?” 

‘Serdar’ı isterim dedi’

“Birkaç hafta önce Beşiktaş muhabirleri ile yaptıkları kahvaltıda söylenen ve bütün medyada yer alan açıklamayı da hatırlatalım o halde. Muhabirler soruyor, ’Bursaspor’dan kimi istersiniz?’ diye. Cevap da şu; “Serdar Aziz’i isterim, Beşiktaş’a geldiğimde de istemiştim zaten” Şimdi bunca laf, bunca söz, kafa karıştırmak değil midir!”
Yorumlar (0)