İbrahim Üzülmez Pepe'yi Zago'ya benzetti...

Beşiktaş'ın 'Deli' lakaplı eski futbolcularından İbrahim Üzülmez, Pepe transferi ile ilgili görüşlerini söyledi. Pepe ile kendi zamanının yıldız savunmacısı Zago'yu kıyasladı.

GÜNDEM 03.07.2017, 22:29 04.07.2017, 15:07
1328

Beşiktaş tarihinin unutulmaz savunmacısı, teknik direktör İbrahim Üzülmez, Beşiktaş'ın gündeminde yer alan Pepe transferini Lig Radyo'da yorumladı.

İşte İbrahim Üzülmez'in sözleri:

***

'Zago etkisi yapar'

"Zago bize geldiğinde çok spekülasyon olmuştu yaşından dolayı. Pepe önemli bir oyuncu çok kaliteli. Adriano'nun kattığı ivme ne kadar önemliyse Pepe'nin de tecrübesi Beşiktaş defansına Şampiyonlar Ligi'nde fark getirir. Ödenecek rakam tartışılabilir. Türkiye standartlarında müthiş paralar bunlar. Ancak kalite, yetenek, tecrübe değerlendirilecek olursa Pepe kesinlikle bu takıma katkı verir. Beşiktaş gibi Şampiyonlar Ligi'nde hedef koymuş bir takıma mutlaka Pepe gibi oyuncular alınmalı. Çalışkanlığı, saha içerisindeki mücadelesi, arkadaşlarına destek olması... Her şeyiyle profesyonel bir oyuncu Pepe..."

***

'Pepe para için gelmez'

"Mitrovic çok genç alındı, maliyeti ortada. Oynadığı maç sayısı çok fazla değil. Tosiç daha fazla oynadı. Özellikle kendine bakmış Pepe gibi oyuncuların yaşına fazla takılmamak lazım. Zago'yla oynamış bir isim olarak kendimden örnek veriyorum. Ondan çok etkilenirdik. Beşiktaş'a o dönem çok katkı sağlamıştı. 35 yaşındaki oyuncu bu kadar çalışıyorsa ve başarıyorsa 25 yaşındakiler de onu örnek alıyor. Bazı oyuncular vardır ismen gelirler, parayı kazanıp giderler. Ancak Pepe'nin öyle bir yapıda olmadığı belli. Çok önemli işler yapacaktır. Şampiyonlar Ligi'nde de çok büyük başarı yakalayacaktır Beşiktaşımız'la."

***

Kaynak: Lig Radyo

Yorumlar (0)