Helal Olsun Size

Turgay Demir kaleme aldı.

GÜNDEM 28.08.2014, 12:37
Helal Olsun Size

Kura çekildiği gün  kalesine 5 gol atanlar, hiç şans tanımayanlar, tur için hayal bile değil diyenler gırla geziyordu ortalıkta… Biliç tüm bunlara karşılık "Bir hayilimiz var, umudumuzu kimse kolay kolay elimizden alamaz" derken biz de yeni sistemle Beşiktaş'ı yenmenin hiç kolay olmadığını anlatmaya çalıştık günlerce.
İlk maçta farklı galibiyeti kaçıran Kartal rövanşta da sıkıca sarıldı umutlarına… İlk 45'te bireysel hatalarla gelen iki pozisyon dışında kaleyi göstermediler Arsenal'a… Hiç pozisyon yokken gelen gol bile moralleri bozmadı.. Beşiktaş'a bir gol lazımdı ve değişen bir şey yoktu aslında… Debuchy maçın başından beri garip bir agresiflik içindeydi.
Yanımdaki Serdar Sarıdağ'a "Bu vatandaş kendini attırır bu gidişle" derken devre arası aynı şeyi Başkan Orman söyledi… İkinci yarının ortalarında bu dileğimiz de gerçek oldu, Arsenal 10 kişi kaldı… 

Yürekli oynadılar 
Gökhan Töre ve Necip'le takviye edilen Beşiktaş yine canla başla mücadele etti, pozisyonlar buldu… İngiliz devi Arsenal dokuz kişiyle savunmasına gömülmek zorunda kaldı… Wenger kenarda titredi, yerinde duramadı. Panik halinde skoru korumaya çalıştılar.
Yere yatan kalkmadı. Önümüzde futbolun beşiği, salladık dört bir yandan, lakin o son darbeyi vuramadık. Bize Şampiyonlar Ligi kapısını açacak o vuruşu yapamadık.
Üzgün müyüz evet, gururlu muyuz ona da evet.
DİKKAT!: Beşiktaş büyük oynuyor, iyi mücadele ediyor, 10 numarasını da bulunca yenilmez armada olur. ÖZET: Evet Nazım'ın dediği gibi; "Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama yine de eksik etmeyiz sol cebimizden umudu" diyerek çıktık yola. Yürekleriyle oynadılar çocuklar, Şampiyonlar Ligi anlamında umutlar bitti ama kalpler asla kırık değil.
FİNAL: Galip sayılır bu yolda mağlup. Helal size çocuklar.

Loading...
Yorumlar (2)
hakan gürleyik 6 yıl önce
valla hakkıyla yüreğiyle yazmış tşk ederiz bir yemen ekşioğlu kokuşmuşu gibi bir erman toroğlu budalası at ağızlı hayri ülgen gibi değil gerçekten tşk hakkını vermişin beşiktaşın
öhö 6 yıl önce
bugün g.s'dan semih,'i izliyorum şunu söylüyor.grupta eleyemeyeceğimiz takım yok.korku 0(sıfır).biz arsenali görünce cemaatce ağlamaya başladık bu oyuncuyu yıkar.şu kafalarımız artık değişsin istiyorum....