Hakemlere 'Telekulak Mı?

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, Sporx.com'a özel açıklamalarda bulundu.

Hakemlere 'Telekulak Mı?

Gündeme gelen hakemlerin maçın gözHakemlerin kendi aralarında yaptıkları konuşmaların gözlemciler tarafından dinlenilerek rapor yazılacağı iddiaları üzerine Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, Sporx.com'a özel açıklamalarda bulundu.

"UEFA DA SİSTEMİ ARAŞTIRIYOR"

Hakemlerin kendi aralarında yaptıkları konuşmaların dinlenmesi konusunun UEFA'nın da gündeminde olduğunu ifade eden Namoğlu, "Bu olayın UEFA tarafından araştırıldığı bilgisi bize verildi ve biz de bunun üzerine araştırma yapıyoruz. Bu sistem Fransa'da uygulanan bir sistemmiş. Antalya'daki seminerde de bu durumu arkadaşlarımıza ilettik hatta uygulamasını da yaptık. Hakemlere telsizleri taktık ve bir telsiz de ben aldım, bu şekilde onların kendi aralarında yaptıkları konuşmaları dinledim. Sonrasında da çoğu zaman gereksiz konuşmalar yaptıklarını saptayaraktan, kendi aralarında daha az konuşmalarını kendilerinden talep ettik." dedi.

"HAKEM KONUŞMALARI DELİL OLACAK"

UEFA'nın da sistem üzerinde araştırmalar yaptığını belirten Namoğlu, "Bu uygulama kesin olarak hayata geçecek diye bir şey yok, bu sadece ön fikir ve belki önümüzdeki yıllarda böyle bir durum söz konusu olabilir. Burada öncelikli olarak amaç, hakemlerin gereksiz konuşmalarını önlemek ve hakemler arasındaki belirsizlik ortadan kaldırmak aslında. Kulüp ve futbolcu yargılamalarında, hakemler arasında geçen konuşmaları delil olarak kullanmak." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
http://izletvizle.blogspot.com
http://izletvizle.blogspot.com - 4 yıl Önce

Gelsin Bilelim Ne Konuşuyolar :)

asi ruh
asi ruh - 4 yıl Önce

dinleniyorsa anlık talimatta verilebilir olmayan nereden gördünüz muhabbeti çok döner kayıtlara montajlar ekleniyor işin içinden çıkılmaz

cenkk
cenkk - 4 yıl Önce

Bazı yardimci hakemler gs ile fb ye çalışıyo bunu çöz.