Hakemi de yendiler

Böyle bir maça bitmiş, okeye dönen Bülent Yıldırım atanır mı hey TFF? Off bıktım hakem yazmaktan! Erman Toroğlu kaleme aldı...

GÜNDEM 16.03.2016, 02:24 16.03.2016, 02:26
430

Şunu çok net söyleyebilirim; Dün gece Beşiktaş, hakemi de yenerek 3 puanı aldı. Siyah-beyazlılar, eksik maç olduğu için zaten gerginler. Çok da eksikler. Alırlarsa, lider olacaklar ve rakipleri psikolojik olarak zorlanacak. Yani son 100 metreye girerken bıçak sırtı bir maç...

Böyle bir maçta FIFA hakemliğini bitirmiş, tabiri caizse bitmiş okeye dönen pozisyonda olan hakemleri kullanmayacaksın.
Kimleri kullanacaksınız?
FIFA olmak için can atan veya yeni FIFA olmuş, Avrupa'da yükselmek isteyen hakemleri atayacaksınız.
Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım gibi hakemleri TFF'nin belli bir maaş vererek çizgi hakemliğinde kullanmaları gerekir. Yoksa bu tip hakemler, tuhaf tuhaf işler yaparak şampiyonluk yarışına tesir edeceklerdir.
Bakınız... Zaten gergin oynuyor Beşiktaş.
Trabzonspor da rahat değil.
Ama net pozisyonlar var. Mario Gomez'in vurduğu, Mustafa Yumlu'nun koluna gelen top net bir penaltı.
Yorumsuz! 5 dakika sonra bu sefer Trabzonspor defansında Cavanda'nın Esteban'a verdiği top net bir şekilde kaleciye pas.
Sen bunları vermeye mecbursun. Beşiktaş gol yapar, yapmaz bu seni ilgilendirmiyor.
Sen bunları vermezsen futbolcular sahada geriliyorlar. Sonra da Beşiktaş soyunma odasında tartışmalar yaşanıyor. Neden? Çünkü Bülent Yıldırım, soyunma odalarını bilmez.
Nereden bilsin!
Bakınız maç yazacağız, neler yazıyoruz.
Yine hakem! Ama bunları bu maçlara cımbızla mı veriyorlar acaba? Onun için de Beşiktaş hakemi de mağlup ederek rakibini yendi.
Şimdi bundan sonra oynanacak maç sayısı da eşitlendi. Maç eksiği var, maç fazlası var, psikolojik baskı , sosyolojik baskı, seksolojik baskı bitti.
Bundan sonra bahane yok. Ama tabi adaleti dağıtan hakemlerin net pozisyonlarda da göstere göstere net yanlış kararlar vermeyecekler.
Bülent Yıldırım, oyuna da futbolculara da müdahale etti. Nasıl? Futbolcular hücuma çıkarlarken top Bülent Yıldırım'a çarpıp terse döndü. Şunu unutmayın; bir hakem topla çarpışıyorsa o hakem, hakem değildir.
Offf bıktım hakem yazmaktan!
Beşiktaş'ı şöyle tebrik etmek lazım;
İki maçı tehir oldu, transfer ettikleri oyuncular bu maçta oynayamadı, bolca sakatı vardı, daha da önemlisi sıcak bir yuvası yoktu. Böyle olduğu halde bile ligin bitimine 9 hafta kala eğer bu kadar paraya kurulan Fenerbahçe'nin hâlâ önündelerse "Bravo" demek lazım.
Gomez çok hırslıydı. Ama o hırsı ona eksi tesir yaptı. Gol yerlerindeydi ama vuruşlarında hep rekora ulaşmak vardı. Attı rahatladı.
Yalnız bakın, uzatmalar oynanıyor Gomez kendi ceza alanından top çıkarıyor.
Bu kafada bir futbolcu her takıma lazım.
Trabzon'un gücü bu kadardı. Aslında tahminimden de iyi mücadele ettiler.
Artık gelecek yıla hazırlanması gerekir.

EN iYiSi NECiP'Ti
Trabzonspor karşısında Beşiktaş'ta en iyi oynayan isim kimdi?
İlk sıraya kesinlikle Necip'i koyarım.
Stoperlerin yokluğunda canla başla mücadele etti, pozisyonlara yerinde müdahaleler yaptı. İkinci sıraya inanılmaz çalışkanlığını ikinci goldeki asistiyle süsleyen Kerim Frei'i koyarım.
Beşiktaş'ta diğer futbolcular yardımlaşarak, birbirine destek olarak oynadılar.
Ama çok top kaybı yaptılar.
İsmail Köybaşı hâlâ düşüşte.
Artık rakiple, hakemle, seyirciyle oynamayı bıraksın, kendi haline baksın Markajındaki adam topla koşuyor, kendi topsuz koşuyor hücumda da geçiliyor, defansta da geçiliyor. İsmail dikkat et bak Fransa treni kaçıyor.

Yorumlar (0)