Guti'den itiraflar! Türkiye, Beşiktaş...

Real Madrid ve Beşiktaş'ın eski süper yıldızı Guti Hernandez, çok özel açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 13.03.2015, 15:09
2105
Guti'den itiraflar! Türkiye, Beşiktaş...

Real Madrid ve Beşiktaş'ın eski süper yıldızı Guti Hernandez, çok özel açıklamalar yaptı.

Şu anda yıllarca başarıyla formasını giydiği Real Madrid'in altyapısında çalışan ünlü futbol adamı tekrar Türkiye'ye dönmek istediğini söyledi.

İlk deneyimi Türkiye'de yaşamak istiyorum

İspanyol yıldız, "Pro-lisansımı aldım. Teknik direktör olarak çalışabilirim. Ben teknik direktörlüğe Türkiye'de başlamak istiyorum. Belli bazı gelişmeler var. Ancak bunlar şu anda açıklayabileceğimiz düzeyde değil. Fakat benim arzum Türkiye'de teknik direktörlük yapmak" dedi.

Türk futbolunun koşullarını iyi biliyorum

Beşiktaş'ı çok sevdiğini ve özlediğini dile getiren Guti, "Beşiktaş hayatımda çok önemli bir yer tutuyor. Gönlüm hep onlarla; ama ben fiziki olarak da, önemli bir misyonla Beşiktaş'ta yer almak istiyorum. Neden olmasın. Yeni stadın açılışına gideceğim. O coşkuya ortak olmak benim için gurur verici. Fakat teknik direktörlük bu aşamadan sonra benim önceliğim. Real Madrid'te çok önemli deneyimler elde ettim. Bir futbol takımının yönetimi konusunda kendimi kafa olarak da çok iyi hazırladım. Türk futbolunun koşullarını biliyorum. Kendime güveniyorum ve başarılı olacağım" şeklinde konuştu.

Beşiktaş hem ligi hem de Avrupa Ligi'ni kazanabilir 
Beşiktaş'ı bu sezon başarılı bulduğunu dile getiren Guti, "Belli maçlarda düşüşler olabilir. Ama genel itibariyle Beşiktaş Türkiye'nin en iyi futbol oynayan takımı. Beni en çok etkileyen kazanmayı sürekli arzu ediyor olmaları. Zafer için oynuyorlar ve bunu gerçekten istiyorlar. Siz de bunu hissedebiliyorsunuz. İlk maçta yenilmiş olsalar da Brugge'yi geçeceklerine inanıyorum. Bence Beşiktaş hem Avrupa Ligi'ni hem de ligi kazanabilecek güçte. Ama Avrupa Ligi'nde etap etap düşünmek lazım. O yüzden şimdi sadece Brugge'le yapılacak rövanş maçına bakmak gerekiyor. Sonraki turlar daha sonra düşünülür" dedi.

 

 
Yorumlar (3)
gurulan 6 yıl önce
kim gelirse gelsi biliç gitsin 1.96 admlara neciple savunma yapıp atınçı oynatma
fatih 6 yıl önce
yan sayfada zago beşiktaşa dönüyor diyor biliç giderse rıza çalımbay mustafa denizli gibi biri gelsin
bülent 6 yıl önce
bilic in sayesinde burdayiz. Atinc henüz cok tecrübesiz necip gole sebep mi verdi. Defansimiz sayif bu bilicin mi sucu? O mu tüm oyunculari istedi ? Adam ellindeki malzeme le calisiyor Ve cok iyi isler cikardi. Artik bilic hakkinda ceneler suzsun. Futbolu ve klubü ve gercekleri bilmeyen suzsun