Güntekin Onay: Quaresma the end!

Beşiktaş dünkü beraberlik ile 2 puandan çok daha fazlasını kaybetti. Hem psikolojik bir çöküş, hem Quaresma darbesi, ötesinde de zirve yarışından uzaklaşma...

GÜNDEM 26.01.2019, 10:47 28.01.2019, 11:20 kartalbakışı.com

Hâlbuki siyah beyazlılar ilk yarı boyunca oyunun hakimiydi, Erzurumspor’a hiç pozisyon vermedi. Sahayı iyi parselledi. Fakat; düşük tempo, topun yavaş dolaşması ve Burak Yılmaz’ı gol bölgesinde sadece 1 kez topla buluşturmak siyah beyazlıların olumsuzluklarıydı.

Ayrıca Jeremain Lens ve Quaresma çok çizgide kaldı. Erzurum’un alan bırakmayan savunmasını aşacak aksiyonlar yetersizdi.

İlk 25 dakika gol yollarında Ljajic etkili oldu. Direği yalayıp giden şutu, Burak’a attığı gollük pas ve Gökhan’ı savunmanın arkasına kaçırması kreatif işlerdi. Ancak ilerleyen bölümde o da oyundan kopuk bir görüntü sergiledi.

İkinci yarının başlamasıyla birlikte daha yüksek tempo bekledik fakat yavaş oyun devam etti. Stoperlerin alan daraltmak yerine kendilerini geriye atması Beşiktaş’ın nitelikli bir pres yapmasını önledi. Yenilen gol komik ve Necip’in talihsizliğinden öte sakarlığı da söz konusu... Beşiktaş oynaması gereken yüksek tempo futbolu sadece golden sonra sergiledi. Adem Ljajic’in asisti ve Dorukhan’ın golü sonrası ivme kazanmışken Quaresma’nın kırmızı kartı sonrası maça havluyu attı.

BURAK iYi DEĞiLDi AMA DAHA ÇOK SÜRE ALMALIYDI

Hafta içi Şenol Hoca ile uzun uzun konuştuk. Burak Yılmaz’dan memnun. Ancak en az 15-20 günlük süreye ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Oyundan alması bu yüzden... Fakat bence Burak dün akşam en az 15 dakika daha oyunda kalmalıydı.

Gole ihtiyaç duyulan bölümde Caner Erkin ve Burak birlikte süre alabilirdi. Tuttuğu takımın formasını giyen oyuncuyu protesto eden taraftar artık şunu bilmeli: Zararı gören kendi kulüpleri...

LENS BiR BABEL DEĞiL...

Jeremain Lens iyi niyetli ve çalışkan fakat dar alanda son derece etkisiz. Koordinasyonu ve teknik kalitesi yetersiz. Pas oyununda yok. Tipik bir kontratak oyuncusu. Takımın kötü oyunu da Lens’i olumsuz etkiledi.

QUARESMA THE END!

Gördüğü sorumsuzca kartlar, zaman zaman takım oyunundan kopuk performansı, asistleri, çalımları, yetenekleri... Kariyeri boyunca tartışıldı Ricardo Quaresma... Keyif ile izledik, eğlendik. Zaman zaman kızdırdı. Faydası mı çok, zararı mı? Artıları mı, eksileri mi? Hep sorduk, tartıştık... Sanıyorum bu soru hiçbir zaman cevabını bulamayacak.

Dün Erzurumspor karşılaşmasının sonucu ve gördüğü kırmızı kart sanki Q7 serüveninin de sonu olacak gibi görünüyor.

MAÇIN ADAMI: Sehic

Güntekin Onay / Hürriyet

Yorumlar (1)
Sahin 1 yıl önce
Q7 sayesinde 1 yil atik ta. Yenilgi Q7 baglamak senol gunes unutupta Q7 suclamak futbol anlamadiniz gosterir. Fikret baskan gelme oyuna. Daha iyisi varsa Q7 den gosterin gorelim. Adam ati assisteleri yarisin atan yok super ligde. Yok bunu yapti yok bunu yapti renkliler yapinca ayni media 3 maymun oyunuyor. Lucescu ayni sekilde yoladiniz. Mac izledim bu mac beraber bitterdi. Gol yedik saldirma basladik 80 dakika neden gol atmadi son saniye biraktik sormazlarmi. Bu maclar senol gunes yuzunden kayip ediyoruz. Taktik yok oyun bilgisi yok. Samet aybaba kurdu takimi 5 yil sonra bozdu ve gercekler su yuzune cikti. Senol gunes ragmen sampiyon olduk bu bir gercek. Q7 ati assisteler sampiyon olduk. Sonuna kadar Q7 destek bjk nankor leri sevmez hata yapani af eder her zaman