Güneşli günler yakın

Yeni sezon öncesinde iddialı konuşan teknik direktör Güneş, "Benim için oyuncunun yıldız olması önemli değil, verimli olsun yeter" dedi

GÜNDEM 17.07.2015, 07:30
2248
Güneşli günler yakın

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Almanya kampını FOTOMAÇ'a değerlendirdi. Güneş, ilk olarak kendisine yöneltilen, "Güneşli günler görecek miyiz?" sorusuna, "Elbette, güneşli günler bizi bekliyor" yanıtını verdi. İşte tecrübeli hocanın, Beşiktaş'ın Almanya kampı, yeni transferler ve yaşananlarla ilgili sözleri: 

Sıfırdan başlamayacağız. Daha iyisini yapmak ve mevcudu daha yukarılara çıkarmak için çalışacağız. 

Beşiktaş sıkıntılara karşı bağışıklık kazanmış. Bizim sıkıntılarla, sorunlarla mücadele etme becerimiz var. Bu yüzden korku değil tam aksine hırs ve heyecan veriyor.

Almanya kampı genel olarak verimli geçti. Seviyeyi yükselttik, oyuncular arasındaki kondisyon farkını kapattık. 

Takımın seviyesi, uyumu, adaptasyonu iyi. İsim isim vermeyeceğim ama çok oyuncum, iyi düzeyde bir kamp geçirdi. 

Üç mevkiye takviye yapmayı planlıyoruz. Tolgay'ın sakatlığı hepimizi üzdü. Veli'nin de durumu net değil. Belki o bölgeye de transfer düşünebiliriz. 

İstemediğim oyuncuyu asla almam. Ama benim kurallarım var. Bir futbolcu gelir, kurallara uymaz, iyi çalışmaz ise birlikte yürümeyiz. Ya bu takımın bir parçası olur, yükü paylaşırsınız; ya da takımın dışında kalırsınız. 

Benim için 'yıldız' kavramı farklı. Burada esas olan verimlilik. Kaliteli futbolcuların ve yıldız oyuncuların takıma verdikleri önemlidir. 

Beşiktaş'ın ismi şampiyonluk demek. Tarihi böyle bir misyon yüklüyor. Benim bu söylemi kullanmam bile gereksiz. Her başarıda, her büyük düşüncede ve hedefte varız

Yorumlar (7)
Gomez 6 yıl önce
herkes rvp-nani derdinde, biz şuan bitti-bitmek üzere denen mario gomez ve quaresmayı alırsak rvp-nani yi karşılarız zaten elde de gökhan-sosa-tosun-kerim-olcay var esas karşılayamadığımız kale-stoper ve tolgayın sakatlığıyla orta saha dır. Buralara yıldızdan ziyade direkt katkı verecek seviye yükseltecek oyuncular şart.
asi kartal 6 yıl önce
ah ulan tolgay yaktın içimizi;
hayrullah biçer 6 yıl önce
mustafanın sakatlığı ne durumda? aslında ondan iyi ön libero olur.. koşsun her topa girsin.. forvette yer işgal etmemiş olur :)
hayrullah biçer iyi bayram 6 yıl önce
şakası olmuş!
mehmet kartal 6 yıl önce
bu sene feneV ve onları kollamaya çalışan hakem bozuntularıyla bayağı uğraşacağız şenol güneşin tecrübesi sayesinde şampiyonluğu alırız inşallah
Bülent 6 yıl önce
Bizde günes toplariz. Biz sampion olacagiz su fiko bir saglam forvet q7 ve 2 stopper alirsa.
Necdet 6 yıl önce
Bakin gercegi soyluyorum. Bu sene Quaresmanin gayreti ile etkili oluruz. Basta derbilerde. q7 tek basina ipe dizer gibi onlari gecip tribunleri costurur. Fakat diger oyuncularla filan Sampiyonluk cok zor. Sanki yine 3. luk gozukuyor!