Güneş tedbir almalı

Erman Toroğlu kaleme aldı.Beşiktaş’ta oyunda kaldığı sürece Quaresma mükemmeldi. Ama bazı oyuncular kendine oynuyor Örneğin Olcay, yanında 3 bomboş arkadaşı var, kaleye vuruyor! Şenol Güneş buna önlem almalı.

GÜNDEM 08.03.2016, 02:44 08.03.2016, 02:46
979

 Çatı katı ile zemin katı maç yapıyor. Zemin kat memnun değil. Yağmur yağdı mı su basıyor, lağımlar patlıyor.

Aslında en tehlikeli rakipler bu zemin kattakilerdir. Çünkü kaybedecek hiçbir şeyleri yok.
Beşiktaşlı oyuncular maça rahat girdiler ama baktılar ki işler tehlikede arka tarafı sağlama almaya başladılar.
Zaman zaman siyah-beyazlılar takım olarak defans yaptılar.
Ama bu devamlı olmadı maalesef.
Bu, takım olarak savunmayı Fenerbahçe daha iyi yapıyor.
Ve daha uzun süre yapıyor.
Maç 2-0, Beşiktaş önde. Bazı oyuncular, mesela Olcay, yanında üç tane bomboş arkadaşı var, topu kaleye vuruyor. Onun hedefi Beşiktaş'ın kazanması mı, kendisinin gol atması mı? Maç 2-0 iken, 2-1 olsa ne olacak? Panik başlayacak.
Ve şemsiye tersine dönecek.
Mesela bir kişi atılsa ne olur? Futbolda her şey olur. Ama Beşiktaşlı oyuncular 2-0'dan 3-0'dan sonra maalesef kendilerine oynamaya başladılar. Bu dakikalarda bile takıma oynayacaksınız.
Mesela bakın Quaresma'ya sahada hem futbol oynarken keyif alıyor hem de arkadaşları eğer müsaitse onlara topu atıyor. Tolga'da bir hareketlenme var. Yere sağlam basıyor, toplara sağlam çıkıyor. Bir hırsı var. Eskiden kos helva gibiydi. Aut atışlarını bile defans oyuncularına yaptırıyordu. Top geliyor 10 dakika yerde yatıyordu. Yan toplarda hâlâ bir şüphe var. Onu da göreceğiz.

Kerim daha çok oynamalı 
Siyah-beyazlılar bazen 10 kişi birden topun gerisine geçebiliyorlar.
Ama bazen dalıyorlar. Rakipleri ile ikiye iki, üçe üç kalıyorlar. Böyle en az 4-5 pozisyon oldu. Eskişehirspor bunlardan faydalanamadı.
Ama siz bunları yapmaya devam ederseniz bir başka takım bundan çok faydalanır. Tam gazeteye bu cümleleri yazdırdığımda Eskişehirspor gol attı. Fark ikiye indi.
Beşiktaş takımının bazı futbolcuları zaman zaman oyun ciddiyetinden kopuyorlar. Burada Şenol Güneş'in rekabete biraz daha önem vermesi gerekiyor. Mesela Kerim Frei bu takımda gerekli süreleri alamadı.
Halbuki rahatlıkla sahada oynayan birçok futbolcuyu tehdit edebilecek kapasitede. Birinci golden sonra Beşiktaş'ta hemen panik başladı.
Ve Eskişehir'in ikinci golü şansa kaçtı. Bu olay, üste yazdığımız cümlelerin sonucudur.
Kendine oynayan bazı Beşiktaşlı futbolcuları, Şenol Güneş'in anında kenara alması gerekir. Diğer futbolcuların emeğiyle oynayamazsın.
Dalga geçemezsin. O ceza alanına gelip, o koşuyu yapanların hamallığını gözardı edemezsiniz. Dün akşam Beşiktaş'ta oynadığı sürece Quaresma mükemmeldi. Hem kendi oynadığı futboldan keyif aldı, hem arkadaşları, hem tribünler, hem de televizyon başındakiler.
İkinci adam Atiba'ydı. Diğerleri için aynı cümleleri söyleyemeyeceğim.

Kalkavan iyi yolda
Hakem Mete Kalkavan ligde ilk maçlarını idare ettiğinde bayağı sallandı. Ama geçen zamanda ilerleme var. Dersini herhalde iyi çalışıyor.
Ama daha tam olmuş değil.
Eskişehirspor müthiş bir futbol kentidir. Düşerlerse yazık olacak ama Eskişehirspor yine bu lige gelir, yine başarılı olur. Çünkü onların mayasında futbol var. Onsuz yapamazlar.
Yorumlar (3)
KARTALIMSIN SEN 5 yıl önce
Aman renkli basın fener hakında olumsun birşey yazmayın azize amcanız kızar.Rize ve Trabzon u yenersek ciddi bir psikolojik üstünlük olur hele hele o süreçte fb puan kaybederse süper olur ki kaybedecektir.fenerin sadece 3 sutu var onlarda gol oldu rezalet oynadılar ama kimse konusmuyo herkez fener tabanca gibi diyo şaka bu inanamıyorum nasıl bir ülkede yaşıyoruz feneri yarışta tutmak için nerdeyse dünyanın en iyi takımı yaptılar size yemin ederim iki maçıda izledim yani nasıl anlatayım 1000 kat falan daha iyi oynuyoruz fenerden ama adamlar baskı yemesin diye kimse konusmuyor.bunuda yazın medya maymunları.
EN BÜYÜK AŞK BEŞİKTAŞ 5 yıl önce
Ulan Erman, yine maçı seyrederken bir bölümünde uyumuşsun. Yoksa Şenol Güne'in son oyuncu değişikliğini maçın 78. dakikasında Olcay-Cenk Tosun olarak yaptığını bilir ve Şenol Güneş laubali oyuncuları değiştirmeliydi demezdin. Eskişehir zaten Beşiktaş'ın üzerine son 5 dakikada gelmeye başladı. Golü de 89. dakikada attı. O saatten sonra hangi tedbiri alıp, hangi değişikliği yapacaksın?
ömer.... 5 yıl önce
oguzhan kötü oyuncu kötü oynuyor bunun olcayın tolgann ilk 11 bunlrn olmaması lazım bunu yıldız diyrl bjk de Q17 OLMASA güneş adaletsizhak yiyen 1 hoca cenk sucu ne hep yedek kazma olcay 11 aha güneş yapar bjk şampyon kötü gs bile ynr bjk güneşin adanm klayırmasından dolayı her yerden elemn bjk güneş bilici aratmıyor ama bazıları medya hatalar abidesi güneşi bohbohluyor bjk başarılı olmasın diye sazanlarda bunu yiyor