Güneş'in Makkalie ile kötü anısı var!

Craig Thompson felaketini henüz unutmayan Beşiktaşlıları, bugün oynanacak Olympiakos maçı öncesinde Danny Makkelie stresi bastı.

GÜNDEM 09.03.2017, 07:09 09.03.2017, 22:54
2489

Fenerbahçe'nin Grasshoppers'ı İsviçre'de 2-0 yendiği maçı  yöneten Hollandalı hakem bu sezon sadece Şampiyonlar Ligi'nde Arsenal'ın Basel'i 2-0, Dortmund'un da Sporting'i 1-0 yendiği maçlarda düdük çaldı.

52 uluslararası maç yöneden Makkelie, ev sahibi takımlara 9, konuk takımlara ise 5 penaltı çalmış. Ev sahibi takımlara 10 konuk takımlara ise 8 kırmızı kart çıkarmış. Sarı kartlarda ise takdir hakkını ev sahibine 69, konuk takıma ise 107 olarak kullanmış.

Bu sezonda yönettiği 6 üst düzey maçta sadece 1 kırmızı kart çıkaran Makkelie, hiç penaltı noktasına gitmedi. Gerçek mesleği polislik olan ve UEFA'nın seyirci bile almadığı bir maça böylesine tecrübesiz bir hakem ataması tepkiye neden oldu.

- Güneş'in Makkalie'yle kötü bir anısı da var
Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in, Hollandalı hakem Danny Makkalie ile ilgili ilginç bir anısı var... 2010'da Trabzonspor teknik direktörüyken Fortuna ile oynanan ve 1-0 kazanılan hazırlık maçında Makkalie orta hakemdi. O maçta Güneş, Yattara'yı uyardığı için Makkalie tarafından kırmızı kartla tribüne gönderilmiş, Güneş de "hakem kastılı olarak ayağıma bastı" açıklaması yapmıştı.

Fotospor

Yorumlar (0)