Güneş'e ağır eleştiri! Başka kulüplerle görüştü!

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, "Bursaspor'un milli takıma giden oyuncusu yoktu benden önce. 'Şenol Güneş' diyecekler. Şenol hocaya ben müdahale ettim de oldu" dedi.

GÜNDEM 03.09.2015, 08:06 03.09.2015, 08:09

 Bursaspor Divan Kurulu Toplantısı'nda yöneltilen eleştirileri yanıtlayan Bursaspor Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı, "Bursaspor'un milli takıma giden oyuncusu yoktu benden önce. 'Şenol Güneş' diyecekler. Şenol Hoca'ya ben müdahale ettim de oldu" dedi. Fernandao ve Şener'e hakkını helal etmeyeceğini söyleyen Bölükbaşı, Volkan için ise "Volkan, 'Ben gideceğim antrenmana çıkmıyorum' dedi. Dövsem ne olur. 'Futbolcu döven başkan' derler" dedi.

Sezona kötü başlangıç yapan Bursaspor'un Divan Kurulu Toplantısı, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (Merinos AKKM) yapıldı. Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç'in yönettiği toplantıya 374 üyeden 87'si katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin bu ay sonunda Eskişehirspor karşılaşması ile hizmete girecek olan Timsah Arena Stadı hakkında bilgi verdiği Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı, kendisine yöneltilen ağır eleştirileri yanıtladı. Bursaspor'da 8 yıl futbol oynadığını, uzun süre yöneticilik yaptığını belirten Bölükbaşı, kulübü yönetecek yeterli bilgi, beceri ve tecrübeye sahip olduğunu söyledi. 

Bursaspor'da 1,5 yıllık başkanlık döneminde işyerine gitmediğini, ailesiyle görüşemediğini anlatan Bölükbaşı, "Ben Allah rızası için görevdeyim. Kimseyle kişisel husumetim olmadı, olamaz da. Ben eleştirilere açığım. Ben hiperaktif ve çalışkanım. Sürekli dedikodu yapılıyor. İstenmiyorsam kalmamın esprisi yok. Geldiğimde borç tavan yapmıştı, çekmeceler icra kağıtlarıyla doluydu. Allah'a şükür rahatlattık. Barış sağladık."

"Herkes haddini bilsin. Beni seçtiniz ama yargılayamazsınız" diyen Bölükbaşı, şöyle devam etti? 

"Dövsen futbolcu döven başkan derler"

Konuşmasında, Sedat Berisha'yı kendisinin aldığını açıklayan Bursaspor Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı, şunları söyledi.

"Bakambu'yu 1 milyon 800'e aldım. Hocada istemiyordu. 7.5'e sattım. Parayı ben cebime mi alayım. Bende yanılabilirim. Alırken istişare ettiğimiz arkadaşlar var. Bütün onayı ben veriyorum. Bütün sorumluluk bende. Ben transfer yaparken tek başıma yapmıyorum. Futbolcu hiçbir zaman satmak istemedim. Bunun için söz vermiştim. Şenol hocaya müdahale etmesem yılın sonunu getiremezdi. Fenerbahçe'nin yaptığı transferleri şuan yapamayız. Onlar nasıl yapıyor bilemiyorum. Biz her seferinde borcu indiriyoruz. Yaptığımız transferler yabana atılamaz. Futbolcuların hepsi Avrupa'nın büyük takımlarında oynamış. Yabancı oyuncuların hepsi kaçtı. Daha önceden anlaşmaları yapmışlar. Ozan Tufan'ı satmak istemedim. Beşiktaş ile otelde toplantı yaptık. Fenerbahçe'den aldığı paraya yakın iyileştirmeyi verdim. Kabul etmediler. FIFA kurallarına göre, yaşından dolayı o sezon iyileştirme almadığı takdirde serbest kalıyor. O pazarlıkları yapabilmek için neler çektiğimizi biz biliyoruz. Volkan, 'ben gideceğim antrenmana çıkmıyorum' dedi. Dövsem ne olur. 'Futbolcu döven başkan' derler. Bakambu, Trabzon maçından önce 'hayallerim var falan' dedi. Devre arasında transfer yapmak için imanım gevredi. Şenol Güneş arkadaşımız, Mustafa Yumlu, Soner Aydoğdu ve Zeki Yavru'yu istemedi. Her zaman hocayı dinlemeyeceksin ama o zamanda oynatmayacak. 1 ay sonra gideceğimiz söyleniyor. Bir yere gitmeyeceğim. Ben seçimle geldim, seçimle giderim. 3 yıl daha buradayım. Bu Bursaspor'u düzelteceğim. Benim kimse çalışmadığımı söyleyemez. Bursaspor'un kimsenin parasına ihtiyacı yok."

"Fernandao ve Şener'e hakkımı helal etmiyorum"

Geçen sene bütün futbolcuların kendilerine oynadığını dile getiren Bölükbaşı, "Bizim paramız yokken, kazanma alışkanlıkları olsun diye prim dağıttım. Milli takıma seçildikten sonra hepsi bozuldu. Hepsinin kafaları karıştı. Fernandao ve Şener'e hakkımı helal etmiyorum. En azından bir teşekkür etmeleri gerekiyordu. Onları hain ilan etmeyelim ama gelecek nesiller böyle olmasın. En azından bir teşekkür etmeleri gerekiyordu. Çöküş değil aslında. Kafalarının başka yerde olması. Adam anlaşma yapmış. Adam bitmiş, bitirmiş" diye konuştu.

"Şenol hoca daha önceden başka kulüplerle görüştü"

Milli takıma gittikten sonra futbolcuların kafalarının karıştığını tekrarlayan Bölükbaşı, "69 tane gol attık, son maçta 1 tane atamadık. Bu da ondan dolayı. Şenol hoca bavulunu hazırlamıştı. Kupadan önce kendisi, 'Başkan teklif ediyor ama kupadan sonra görüşelim' dedi. Onun nedenini kendisine sormak lazım. Ama kaçtı. Ben daha önceden görüştüğüne inanıyorum. Diğer futbolcularda görüştü. Her şey aslında söylenmez" dedi.

FARUK KAHRAMAN - BURSA / DHA
Yorumlar (14)
Barbaros 5 yıl önce
fenevin götünü yalayan baskan senden Adam olmaz. cok belli ediyosun Besiktas düsmani oldugunu. Senol hoca siksin anani senin.
sinan 5 yıl önce
terbiyeden nasibini alamamış bir insan. inşAllah Şenol hoca bunu bir daha muhatap almaz.
coşkun yavuz 5 yıl önce
Recep yeter artı. Şenol Hoca bizde. Başkanlık seçimimi var yoksa iki camia arasındaki husumetten kendine bir şey yapmaya çalışıyorsun bilemem.
Ama sen bacaklarını ve arkanı tamamiy le Fenerbahçe'ye açmışsın. Namuslu edası takınıyorsun. Boşuna husumeti körüklüyorsun. Men dakka dukka eden bulur dünyası.
İnadın yüzünden ozan' ın hayatını yaktın. Bu söylemlerin yüzünden anlaşılan başkalarınında canı yanacak. Başkası yanacağına sen yan ŞEFTALİ........
hayati 5 yıl önce
Şenol hocanın gidişi Recep BÖLÜKBAŞI'nı çok etkilemiş. Son zamanlardaki konuşmalarının içinde, sürekli Şenol hocadan bahsediyor. Başkan gereksiz işlerle uğraşırsan, önümüzdeki yıl veya yıllarda alt liglerde KANKAnızla buluşacaksınız.
kartal yürekli 5 yıl önce
atma recep din kardesiyiz. tüm bursali TOPculari fenere sattin. Besiktasimla ugrasmaya bosver. senin boyuna büyük gelir ezilirsin
nartallo 5 yıl önce
Tüm futbolcularını azize peşkeş çek ondan sonra taraftarına yaranmak için her konuşmanda beşiktaşı şenol hocayı eleştir. Sen kulüp içi sırlarını açıklamayı sürdürürsen daha çok kaçan olur bursadan. Üçte sıfır çekersin böyle işte
Kartal 5 yıl önce
Bütün basarisiliklarini senol hocaya yikmaya calisiyor.sen git fenere yalakalik yap.hemde senol hoca olmasaydi bu kadar futbolcu satabilecekmiydin.bahane aramayin isinize bakin.
Beşiktaş 5 yıl önce
arkadaş ne kansız adam çıktı bu ya... işte böyle adamlar yüzünden türk futbolu yerlerde sürünüyor. yok o müdahale etmişmişte yok o olmasaymış böyle olmazmışta. ben ben ben.... ne futbolculara veriyor hakkını ne teknik direktöre. bencil herif... dikkat ettiyseniz her gidene sallamış yok ona hakkımı helal etmiyorum yok öbürünü dövsen dayakcı baskan derler yok bitanesine ben müdahale etmesem duramazdı... sen kimsin lan Allahmısın .... daha önünü göremiyon a.q körü.tipe gel tam bir Allahsız yeminle..
Baba Kartal 5 yıl önce
Bu adamcağızın içine öyle bir oturmuş ki hala yanıyor, nasıl biraz daha sallarım derdi içinde.Seni muhatap olarak alan yönetime ne demeli ki sen feneve dünden razıymışsın Allah cezanı en kısa zamanda verecek başka cezaya gerek de yok zaten kuyruğu kesik timsah...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın