G.Saray'ın Cezası Beşiktaş'ın Kasasına!

Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Rummenigge, UEFA’nın finansal fairplay cezalarının kurallara uyan kulüplere paylaştırılacağını açıkladı. Buna göre Galatasaray ve Trabzonspor bu havuzdan pay alamayacak; Beşiktaş yaklaşık 250 bin Euro alacak.

G.Saray'ın Cezası Beşiktaş'ın Kasasına!

Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, UEFA’nın finansal fairplay kurallarına uymayan kulüplere kestiği para cezalarının kurallara uyan kulüpler arasında paylaştırılacağını açıkladı. En ciddi cezaları Manchester City, Paris Saint Germain ve Zenit St.Petersburg almıştı. Bu kulüplerden City’nin cezası 50 milyon Pound’u bulabiliyor ama önümüzdeki sezonlarda UEFA’nın taleplerinin yerine getirilmesi durumunda bunu çok altına iniyor. Yine de bu üç kulübün bu yılki cezalarının toplam 25 milyon Euro’yu bulacak ve bu para da UEFA FFP kurallarına uyan Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi katılımcıları arasında paylaştırılacak" dedi.

"FİKİR BİRLİĞİNE VARDIK"

Cenevre’de bir basın toplantısı düzenleyen Rummenigge, "UEFA ve kulüpler arasında bu paranın aslında kulüplere ait olduğu noktasında fikir birliğine vardık. UEFA, cezalarla oluşturulacak havuzun kurallara uyarak ceza almamış kulüplere paylaştırılmasını kabul etti" ifadesini kullandı.

Alman futbol adamının açıklamasından hareketle; Galatasaray ve Trabzonspor bu sezon Avrupa Kupaları’nde yola devam etmelerine rağmen FFP kurallarını ihlal ettikleri için ceza alan kulüpler arasında bulunduklarından havuza katkı yaptıkları gibi bu havuzdan pay da alamayacaklar.

Kaynak: (NTVSpor)

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKAN GÜRLEYİK
HAKAN GÜRLEYİK - 4 yıl Önce

bir beşiktaşlı olarak türkiyenin en sevimsiz kulubu galatasaraydır şikeyi ülkeye sokan 8 .0 ankaragücü macında yapmış oldukları başlangıç temelini onlar atmıştır küstahlıkta üstüne yoktur konuşurken davranış bozuklukları hepsi onlarda mevcuttur bir okadarda karısı olan trabzonspordur karı koca gibi ilişki içerisinde ilişkilerini zevkin doruklarına çıkarmaktadırlar nefret ediyorum bu iki kulupten

Akynk
Akynk - 4 yıl Önce

Hakan yorumundan anlaşılan sen fenerlisin.Bir Beşiktaşlı olarak geyseye katılırım amma Trabzonu severim...

murat
murat - 4 yıl Önce

düşmanımın düşmanı dostumdur bu yüzden trabzonspor dostumdur

adem muslıhan
adem muslıhan - 4 yıl Önce

arkas olalımmı