"G.Saray maçına Bilic olmadan çıkalım"

Beşiktaş yönetimi şampiyonluğun kaçmasının ardından Teknik Direktör Bilic ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor

GÜNDEM 19.05.2015, 15:18

Beşiktaş yönetimi şampiyonluğun kaçmasının ardından Teknik Direktör Bilic ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. İki haftada kaybedilen 7 puan sonrası şampiyonluk ümitleri tükenen siyah beyazlılarda hedef tahtasında teknik direktör Slaven Bilic var.

"Galatasaray maçına Biliç olmadan çıkalım"

Torku Konyaspor maçı sonrası Slaven Bilic'in "Kalmak istiyorum ama gelecek sezon Beşiktaş'ta bana şans verileceğini sanmıyorum" sözleri dikkat çekmişti. Şampiyonluk şansının tamamen yok olmasının ardından siyah beyazlı yönetim hiç vakit kaybetmeden yeni teknik direktör adayları ile görüşmelere başladı.

Beşiktaşlı yöneticilerin dün akşamdan bu yana kendi aralarında küçük toplantılar ve telefon trafiği vasıtası ile sürekli durum değerlendirmesi yaptığı ve yol haritası çizmeye çalıştıkları belirtildi.

Bazı yönetim kurulu üyeleri ise "Galatasaray maçına Bilic olmadan çıkalım" şeklinde görüş bildirse de Bilic ile ilgili kesin kararı Galatasaray maçı sonrası açıklamayı uygun bulan yönetim bir yandan da Hırvat hocaya ödenmesi gereken 500 bin Euro sözleşme fesih bedelini çözmek için çözüm arıyor.

"Elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanan hoca"

Beşiktaş yönetimi alınacak teknik direktör konusunda kriter bile belirledi. Buna göre "Tecrübeli, Türkiye Ligini çok iyi bilen ve elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanan teknik adam" vasıflarını kriter olarak belirleyen yönetim, genç antrenörler yerine tecrübeli isimler ile görüşme kararı aldı.

2 yılda kurulan kadronun ancak elindeki futbolcuları en iyi şekilde kullanan bir hoca ile değerlendirebileceğini düşünen yönetim genç ve gelecek vaat eden bir teknik direktör ile macera aramak ve önümüzdeki sezonu tehlikeye atmak istemiyor. Siyah beyazlı yöneticiler gelecek teknik direktörün aynı zamanda tüm camianın da kabul edeceği ve itiraz edemeyeceği bir isim olmasını istiyor.

Yorumlar (8)
deserteagle 5 yıl önce
kari duskunu fiko, karilar'nan titizligini futbolda istiyoruz
asi kartal 5 yıl önce
uçkuruna sahip çıkamayan adam; koca beşiktaş kulübünün hakkına namusuna asla sahip çıkamaz futbol takımı can derdinde iken fiko denen rezil teknelerde alem peşinde
Kimy 5 yıl önce
Kiminle çıkarsanız çıkın ama 20 numaranın kaptan olduğu takımın iki sene üst üste şampiyon olmasını sağlamayın. Üç sene üst üste şampiyon olma ihtimalini ortaya çıkartmayın.
Alone eagle 5 yıl önce
Neden çıkmıyormuş adam falan mı öldürdü..?????
CastieL 5 yıl önce
3.Sınıf Yönetim + 3.Sınıf Futbolcular + 3. Sınıf Teknik Direktör(!) = Süleyman Seba Sezonu 3.lüğü ****** BU KADAR BASİT****
insaf 5 yıl önce
hamza hamzaoğlu olsaydı biz mi birinci olcaktık. hatalar olmuştur ama bu şartlar altında bu kadar oldu. bu tararftara buraya kadar bile umut verebilmek birşeydir. stadsız parasız.bilici gönderelim diye bir buçuk sezondur uğraşıyorlar. olmadıysak olmadık şampiyon kupasızda severiz bu klübü. ertuğrul sağlamları rıza çalımbayları 2 dakkada satan günlerimize dönmeyelim. az sabır az vefa
fatih 5 yıl önce
insaf adlı kişi sen ve senin gibiler yüzünden 20 senede 2 pardon 3 şampiyonluk gördük şu sevinmek için sevmedik lafına benzer kupasızda severiz laflarını artık söylemeyin yeter be sen büyük takımsan her sene en kötü 1 kupa almak zorundasın bırakın seba dönemlerini artık ileriye bakın rakipler senle oynarken oynanan maç büyük olduğu için derbi deniyor derbiş deniyor ama renklilerin derbilerine dünya derbisi el clasico deniyor bize gelince facede renkliler yorumlarda size derbi diyen kim diyor haberlerde ilk renklilerin haberleri veriliyor biz 3. sıradayız aynı ligdeki gibi dolayısıyla artık kupayı gözünüde büyüteceksiniz kupa diyeceksiniz başka bişey demeyeceksiniz vallahi billahi her sene TR kupasını bir renklinin ligide diğer renklinin kaldırmasından ben bıktım gerçekten bıktım açık ve net o yüzden gerçekçi olun artık kupa isteyen zihin olsun
kartal 5 yıl önce
şu sevinmek için sevmedik diyenler varya bir daha yazmayın bu cümleyi buraya siz istediğiniz gibi sevebilirsiniz ben şampiyon olamazsam sevmem anlaşıldımı.