Gomez'den Alman gazeteye Beşiktaş açıklaması

Wolfsburg'un Alman golcüsü Mario Gomez, Die Welt gazetesine uzun bir röportaj verdi. Eski Beşiktaşlı oyuncu Türkiye'den ayrıldığı için pişman olup olmadığını, Wolfsburg'daki günlerini değerlendirdi.

GÜNDEM 31.12.2016, 15:45 31.12.2016, 15:49 kartalbakışı.com
5537
İşte o röportaj:

2016 senin için harika başladı. Beşiktaş ve milli takım formasıyla 33 gole ulaştın. Bu sana nasıl hissettirdi?
2015 de güzel bir yıldı. Fiorentina döneminin ardından tekrar eski gücüme kavuştum. İstanbul'a gittiğimde birçokları kariyerimi bitirdiğimi düşünüp bana gülmüşlerdi. Ama Beşiktaş'ta büyük başarılar elde ettim. Şampiyonluk kutlamalarını ömrümün sonuna kadar unutamayacağım. 2013'te Bayern Münih ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadım ancak Beşiktaş'la yaşadığım şampiyonluk efsaneydi. O gün İstanbul'da olanlar saf coşkuydu. 

Bir anda Alman Milli Takımı'nda da ilk tercih oldun.
İstediğim de zaten buydu. Beşiktaş'ta iyi bir yıl geçirmiştim. 2014 Dünya Kupası'ndan bu yana  milli takımda forma giyemiyordum. EURO 2016 bizim için iyi noktalanmadı ancak orada bulunmak önemliydi. Çok duygusal ve yoğun bir dönem geçirdim.

2016'da kredin arttı ve herkes seni tekrar takdir etmeye başladı. Uzun zamandır eleştiriliyordun...
Genç bir oyuncuykan sürekli takdir edilmeyi beklersiniz. Bana olan da buydu. Ama Floransa'da sakatlıklar nedeniyle işler iyi gitmeyince hayatta takdir ve başarıdan daha önemli şeyler olduğunu fark ettim. Kendime karşı iyi davranmayı ve olayları akışına bırakmanın önemini kavradım. Sürekli başkalarını mutlu etmeye çalışmak sizi yoruyor. Yaşım ve yaşadıklarım dolayısıyla hayat beni değiştirdi. 

Ne yönde?
Tabii ki bir anda oynayıp oynamamam önemsiz hale gelmedi. Sağlıklıyken sürekli oynamak istiyordum. Ama artık sadece kendimi düşünmüyorum. Takımın başarısı her şeyden daha önemli. 

Forvetlerin başarısı genelde attığı gollerle ölçülüyor..
Forvet olarak zor bir işiniz var. Daha önceki dönemlerde ilk ve tek olarak atılan gol rakamlarına bakılıyordu. Ama olgunlaştıkça bunu aşmaya başladım. Bayern dönemimde her sene birçok gol atıyordum. Takımım başarılı olmadıktan sonra bunun hiçbir önemi yok. Şu anda çok daha rahatım. Gol yüzdem düşük de olsa takımımın başarısını daha çok önemsiyorum. Kendimi bu yönde motive ediyorum.

Yaz döneminde Türkiye'den ayrılmaya karar verdin. Bundesliga'daki ilk 16 maça baktığında sportif açıdan Wolfsburg'a gelmenin bir hata olduğu sonucunu çıkarıyor musun?
Böyle görülebilir, kesinlikle. Bir forvet için istatistikler daha önemlidir. Bunu konuşmaya bile gerek yok. Fakat dürüst olmam gerekirse benim amacım istatistik kağıdını doldurmak değil. Elbette her maçta oynayıp goller atmak isterim. Şu ana kadar Wolfsburg'da böyle olmadı. İnsanlar benden goller bekliyordu. Şu anda her şey oturmuş değil. İlk 6 ayda yaşadıklarım hayli zorluydu. 

Ne demek istiyorsun?
Temel şeyler yeni yeni söylenmeye başlandı. Bu önemliydi. O dönemden beri daha iyi olduğumu düşünüyorum. 

Sezonun geri kalanı için iyi bir hisse sahip misin?
Evet. Tekrar pozitif bir enerji kazandığımızı düşünüyorum. Takımın kalitesine inanıyorum. Ben ve takımdaki herkes Wolfsburg için %100'ünü vermeye hazır mı, bunu kendisine sorması lazım. Kulüp bütün oyunculara bu soruyu sormalı. Daha önce basına yaptığım açıklamalar da buna yönelikti. 

Wolfsburg'da uzun yıllar kalacağını düşünüyor musun? Sözleşmende Avrupa Kupaları'na kalamama halinde ayrılma maddesi var çünkü...
Tabii ki neler olabileceğini hayal edebiliyorum. Öyle olmasa 3 yıllık sözleşmeye imza atmazdım. İstanbul'da başarılı bir sene geçirmiştim. Ben anı yaşamak ve bundan zevk almaya bakıyorum. Tekrar Bundesliga'ya döndüm. Bundan keyif alıyorum. İnanın her gün idmana çok iyi duygularla gidiyorum. Wolfsburg'un işleri tersine çevirebileceğine inanıyorum. 

Ajansspor
Yorumlar (5)
Sermet 4 yıl önce
Beşiktaş yönetiminin iyi okuyup,adamın peşini bırakması ve taraftara ümit vermemesi rica ediyorum.Artık kandırmayın ve kandırilmayın.
KARTAL ŞEYHMUS 4 yıl önce
SAYIN GOMEZ EFENDİ UNUTMAKİ TÜRK İNSANLARI VEFAKARDIR SEN VEFAKAR OLAMADIN BJK Yİ KULLANDIN AKLINLA VOLSBURGDA BAŞARILI OLURSAM TEKRAR BÜYÜK BİR TAKIMA KAPAGI ATMAKTI BİZLERİ AYLARCA OYALADIN ÇEK GİT İŞİNE GELSENDE ESKİ RİTMİNİ BULMAN ŞÜFHELİ SEPET KOLUNA HERKES YOLUNA RÜYA BİTTİ
Sermet 4 yıl önce
Transferde dürüst davranmadılar. Gerçek satış bedelini saklayıp Beşiktaşı kandırmaya çalıştılar.Bu adam artık gündemimize girmemeli.
KARTAL ŞEYHMUS 4 yıl önce
SERMET EFENDİYE GÖNÜLDEN KUTLUYORUM ADAM BİZİ 3 AY OYALADI YOK İYİ KADRO KURARSANIZ GELİRİM YOK ŞAMP LİGİNDE 0 PUAN ÇEKMEK İSTEMİYORUM YOK BU KADAR PARA İSTERİM YOK TERÖR HEP BAHANE ŞİMDİDE VOSVBURGDA İŞLER TERS GİDİNCE ÇARK EDİYOR BIRAK BJK NİN PEŞİNİ BİZİM İÇİN BİR SEVDA İDİN ŞİMDİ GİT MEMLEKETTİN OYNA BİZLERİDE RAHAT BIRAK NİCE GENÇLER VAR BU ALEMDE
DUVARCI USTA 4 yıl önce
TABİİ İŞLER İSTEDİGİN GİBİ OLMADI DEGİLMİ SAHTEKAR GOMEZ BIRAK PEŞİMİZİ SEN BJK DE TARAFTARIN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTUN O TAHT TAN SEN KENDİNİ AZL LETTİN PARA İÇİN BİZİ SATTIN ÇIK RRKEKÇE SÖYLE VOSVURG DA KAÇ MİLYONA GİTTİN GİDERKENDE ZARARA UGRATTIN SEN YOLUNA BİZ YOLUMUZA YALLAH FAZLA KAFA ŞİŞİRME YALLAH VOSVOS TAMİRHANESİNE ARTIK DÜNYANIN ENGÜZEL SDADINDA SANA YER YOKORASI GERÇEK KARTALLARIN YERİDİR