Gökhan Töre'nin Uzman Desteğine İhtiyacı Var

Hüseyin Özkök, A Milli Futbol Takımımız'ın Çek Cumhuriyeti ile oynadığı maçta Gökhan Töre'nin sergilediği tavrı irdeledi.

GÜNDEM 11.10.2014, 15:27
1826
Gökhan Töre'nin Uzman Desteğine İhtiyacı Var
Dün akşam Kadıköy'den bir fotoğraf. Belki benden başka kimse üzerinde durmadı ama o bana göre çok şey ifade ediyor ve üzerinde durulması gerekiyor. Resmin başrolünde yine Gökhan Töre var. Maçın ilk yarısında sol kanatta rakibi ile mücadele ederek avut çizgisine iniyor, Top avuta çıkarken Çek oyuncu düşerek reklam panolarına çarpıyor. Ama Gökhan Töre sanki hiç bir şey olmamışçasına dönüp arkasını gidiyor. Adeta sadece göreve odaklanmış bir robot gibi, duygusuzca. Biraz daha uzakta olan Mehmet Topal ise durumu görüyor Çek oyuncunun yanına gelerek elini uzatıyor ve bir şey olup olmadığını kontrol ediyor, Yani aslında Gökhan Töre'nin normal bir insan gibi daha ilk anda yapması gerekeni yapıyor Topal.
 
Gökhan Töre, Almanya'da doğup büyüyen ve çok zor bir çocukluk geçiren şu an 22 yaşında bir  oyuncu. Ancak Türkiye'ye geldiğinden beri futbolundan çok içinde olduğu olaylarla gündeme geliyor. Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak'a silahlı tehdit, diskoda silahlı bir olaya karışıp yaralanma. Genç oyuncunun yaşadığı zorlu çocukluk dönemi bell ki kendisinde izler bırakmış. Gösterdiği sıra dışı davranışlar bunu ortaya koyuyor. Ortaya çıkan gerçek ise onun psikolojik destek alması gerektiği. Ama bu yalnızca Fatih Terim'in veya kulübünün ona sahip çıkması ile hallolacak bir durum değil. İş onlara kalırsa durum daha da vahim bir hal alabilir. 
 
Bundan 4 yıl önce Chelsea scoutlarından biri onun kişilik problemleri olduğunu ifade ettiğini daha önce yazmıştım. Bu bağlamda Gökhan'ın bir an önce normale dönmesinin sağlanması için gereken yapılmalı ve bu oyuncu kazanılmalıdır.

Analiz: Hüseyin ÖZKÖK - FUTBOLARENA
Yorumlar (0)