Gökhan Töre ile ilgili çarpıcı gerçek

Erman Toroğlu, Gökhan Töre ile ilgili kamuoyunda bilinmeyen bir gerçeği anlattı.

GÜNDEM 19.10.2014, 02:23
2726
Gökhan Töre ile ilgili çarpıcı gerçek

TRT Spor'da yayınlanan "Futbol Arenası" programının yorumcusu Erman Toroğlu, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Milli takımda yaşanan "silah çekme" olayı ile ilgili konuşan Toroğlu, Gökhan Töre'nin hayatı ile ilgili çarpıcı bir gerçeği anlattı: "Gökhan, annesini ve babasını tanımıyor, onu dedesi büyüttü, bu bilen var mı?"

Erman Toroğlu, Hakan Çalhanoğlu'nun babasının basına verdiği röportaja da sert tepki göstererek, "Babanı, ananı, karını işe karıştırırsan yanarsın" diye uyardı.

Terim basına sert tepki göstermişti

Gökhan Töre ile Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak arasında geçen yıl yaşandığı belirtilen "silah çekme" olayı ile ilgili basında hafta içinde pek çok haber yer almıştı. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de A Milli Takımın Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Çek Cumhuriyeti ile yapacağı maç öncesi düzenlenen basın toplantısında söz konusu haberlere sert tepki göstermişti.

Töre ile ilgili çarpıcı gerçek

TRT Spor'da yayınlanan "Futbol Arenası"nda da bu tartışma ve Türkiye-Çek Cumhuriyeti maçı masaya yatırıldı. Maç öncesi yaşanan "silah çekme" tartışmasıyla ilgili yorum yapan Erman Toroğlu, Gökhan Töre ile ilgili çarpıcı bir gerçeği anlattı.

"Fatih Terim bu tür gerginlikleri sever"

Programın moderatörü Göktuğ Sevinçli'nin maç öncesi yaşanan tartışmanın futbolcuları etkileyip etkilemediği yönündeki sorusu üzerine konuşan Toroğlu, "Bu Fatih Hocanın arayıp da bulamadığı bir olaydır. Sever bu tür olayları, gerginlikleri. Gerginlik oldu mu? Fatih Hoca bundan faydalanır. Ama onun faydalanacak futbolcusu yok elinde" dedi.

"Gökhan Töre'nin hayatını biliyor musunuz?" 

Erman Toroğlu, daha sonra sözü Gökhan Töre ilişkin olaya getirerek, şunları anlattı:

"Gökhan Töre olayı, silah son derece yanlış, bu tamam. Ama Gökhan Töre olayına bakarken bir farklı boyutlarına bakalım. Fatih Hoca tam biliyor mu? Bilmiyorum. Şimdi ben size bir şey söyleyeceğim; şaşıracaksınız. Beşiktaşlıların da çoğu şaşıracak. Gökhan Töre nasıl yetişti? Bunu bilen var mı? Gökhan Töre niye bunları yapıyor? Gökhan Töre'nin bir silah olayı oldu, bir daha oldu, Gökhan Töre nasıl bir çocuk? Gökhan Töre ile birileri oturup konuştu mu?, psikolojik olarak bir yardım yapıldı mı? Gökhan Töre'nin hayatını biliyor musunuz? Gökhan Töre  annesini babasını tanımıyor. Gökhan Töre'yi büyüten dedesi, büyükbabası... Gökhan Töre'nin vücudunda bir döğmesi var, büyükbasının ismi var. Gökhan Töre'nin ne annesi ne babası var. Gökhan Almanya gidip ameliyat olup geldiğinde 3-4 tane Beşiktaşlı futbolcu onu karşıladı. 'Siz niye geldiniz?' denildiğinde, futbolcular, 'Gökhan Töre'nin ailesi yok, onun ailesi biziz' diye karşıladılar. Bunları biliyor mu millet? Bilmiyor. Şimdi artık araştırmacı gazeteciler bunu araştırır. Şimdi bu çocuk 21 yaşında, tamam silah yanlış, ama bu çocukta birşeyler var. Buna bir eğilin bu çocuk niye böyle? Fatih Hoca tamam, eleştirirsin ama bazı şeylerin de dozu var. Beşiktaşlı futbolcular 'Gökhan'ın ailesi biziz' diyor. Her şey futbol değil. Bazı insani işler var."

Çalhanoğlu'na sert uyarı: Kendini yaktın!

Hakan Çalhanoğlu'nun babasının basına verdiği röportaja da sert tepki gösteren Toroğlu, Hakan'ı "Babanı, ananı, karını işe karıştırırsan, yanarsın" diye uyardı.

Erman Toroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anan anandır, baban babandır herkes hadini bilecek. Herkes yerinde oturacak sen işini yapacaksın. Senin işine birileri burnunu sokarsa işte bu hale gelirsin. Çocuğu da yaktı babası. Bu iş zaten bilinen bir iş. Sana ne ya, sen ne karışıyorsun, sen oğlunu da yakıyorsun. Ama bunlar hep, görmemişlik, görgüsüzlük, hep çıkacaklar gazelere bir şey olacaklar ya! Çık gazeteye iyi yaptın! Bu haber yazılır mıydı? Evet yazılırdı, ben de basın mensubu olsam yazardım. Bazıları diyorki; maçtan evvel bu olur mu? Olur. Haber haberdir, ben gazeteciysem babamı tanımam. Ama bir şeyler var, bir şeylere de bakın ne oluyor? Şimdi bu söyleyeceklerimi yarın araştıracaklardır. 'Ya bu çocuğun ailesi yok mu?' diyorlar, 'yok' diyor Beşiktaşlı futbolcular. 'Bunun ailesi biziz' diyorlar. Bunu biliyor musunuz? Arkadaşlar her şey futbol değil, her şey para da değil. Ama bazı insani değerler de var. Bir bakalım, öldürelim de bir dinleyelim, konuşalım, tartışalım. Herkes sallıyor. Belki Fatih Hoca bunları biliyordu ama konuşmadı. Maçtan evvel ben de konuşmadım çünkü bu çok özel bir olay. Çocuk zaten yıkılmış bir de bu olayı niye atayım ortaya, o farklı bir boyut. Ama haber geliyor, tabiki gazeteci basacak, bundan da doğal bir şey yok" diye konuştu

Yorumlar (0)