Gökhan'ın F.Bahçe-Beşiktaş maçında doping kullandığı ortaya çıktı

Beşiktaş maçı öncesi kaburgasındaki kırık nedeniyle ağrı kesici tedavisi gören Gökhan’ın, Köln Doping Araştırma Merkezi’nde açılan A numunesinde yasaklı madde çıktı. Gökhan Gönül Hukuk Kurulu'na sevkedildi. Suçlu bulunması durumunda 2 yıla kadar ceza alması gündemde.

GÜNDEM 30.03.2016, 12:56 30.03.2016, 13:17
8843

 Fenerbahçe’nin yıldızı Gökhan Gönül’ün A numunesinde yasaklı maddeya rastlandı.


Fenerbahçe’nin başarılı futbolcusu Gökhan Gönül’de yasaklı maddeye rastlandı. Şok etkisi yaratacak haberin detayları bir ihmali de gözler önüne serdi. 12 Şubat’taki Kasımpaşa maçında aldığı darbe ile kaburgasında kırık oluşan ve bu şekilde uzun süre devam eden Gökhan Gönül, Beşiktaş maçı öncesi İstanbul’da ağrı kesici iğne tedavisi gördü. Tedavi sonrası derbiye çıkan yıldız isim kura kendisine çıkınca idrar numunesi verdi. Köln Doping Araştırma Merkezi’nde açılan A numunesinde yasaklı madde çıktı. Bu durum Futbol Federasyonu’na da bildirildi.


 
CEZA ALMAMASI DA MÜMKÜN
Takım doktoru Burak Kunduracıoğlu, tedavinin tüm aşamalarından haberdardı. Futbolda Dopingle Mücadele Talimatı’nda kullanılan madde, tedaviden önce Dopingle Mücadele Kurulu’na, maçtan önce de TFF’ye hazırlanacak formla bildirilmesi gereken içerikteydi. Ancak Kunduracıoğlu’nun bu bildirimi, doping kurası Gökhan Gönül’e çıkınca yaptığı iddia edildi. Talimatname gereği Gökhan Gönül’ün iki yıl men cezası alması da, hafifletici sebeplerle ceza çıkmaması da mümkün. Bu arada Fenerbahçe cephesinden ise TFF’ye bildirimin derbiden önce yapıldığı yönünde duyum alındı.


 
HASAN ŞAŞ 6 AY CEZA ALMIŞTI
Benzer bir durumu daha önce Galatasaraylı Hasan Şaş da yaşamıştı. 1998-99 sezonunda ağır bir grip geçiren Hasan Şaş, kullandığı grip ilacında bulunan uyarıcı nitelikli ‘fenilpropanolamin’ maddesi ve bu ilacı bildirimsiz kullandığı gerekçesiyle 6 ay men cezası almıştı.
HUKUK KURULU’NA SEVK EDİLDİ

Hürriyet’te yer alan habere göre; Gökhan Gönül Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu’na sevk edildi. Yapılacak inceleme sonucunda Gökhan Gönül suçlu bulunduğu taktirde 2 yıla kadar ceza alması gündemde.


KAYNAK: Mesut YILDIRIM / ÖZEL HABER/AMKSPOR
Yorumlar (6)
kartalizma 34 5 yıl önce
birbirimizi kandırmayalım normal şartlarda oyuncu 2 yıl ceza alır kulübünde 3 puanı silinir ammaaaaaaaaa anormal bir ülkedeyiz ve her şeyin üzeri örtülür!!!!!!!!!!!
Bu Aziz Yıldırım futboldan men edilsin 5 yıl önce
Futbolun çirkin yüzü, yüz karası Aziz Yıldırım men edilmeden kimseye rahat yok, Gökhan Gönül gibi temiz bir çocukta bile doping çıkıyo, zaten maçta diyorduk, bunlarda dopingli de vardır diye, bu Aziz Yıldırım'ın yapmadığı şike yok, şikenin kitabını yazdı, yeter ulan.
baba kartal 5 yıl önce
şu an kılıf ve senaryo hazırlanıyo birazdan biz izin aldık derler kukla tff de he almışlardı der
Maçta bunlar kesin dopinglidir diyordum 5 yıl önce
Gökhan Gönül'de çıktı.
burak 5 yıl önce
heryerde fener butun pisliklerin altinda fenervar
Bjk1903 5 yıl önce
Minareyi çalan kilifini uydurur bunlar onada bi kılıf uydurur lar TFF de o yürek yok zaten ne yaparlarsa yapsınlar bjk şampiyon