Gökhan Gönül: Quaresma gibi bir oyuncunuz varsa...

Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Gökhan Gönül, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şampiyonluk hakkında konuşan Gönül, geleceği ile ilgili flaş bilgiler verdi.

GÜNDEM 01.06.2017, 17:48 02.06.2017, 03:21 kartalbakışı.com
775

Beşiktaş'ın 15. şampiyonluğunu kazanmasının ardından Bein Sports'a röprtaj veren Gökhan Gönül, kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı.

İşte Gökhan Gönül'ün açıklamaları;

***

Doğru olmayan bilgiler...

Bazen insanlara bir şeyler anlatmak için uzun uzun konuşmak lazım. Ama siz ne kadar anlatsanız da karşıdaki anlamıyor. Bu kulübe, taraftara ve yönetime şampiyonluğu hediye ettiğimiz için huzurluyuz. Daha önce de Fenerbahçe'de yaşadığım şampiyonlukların da ayrı ayrı hikayeleri var. Buraya geldiğimde sezon başı sıkıntılı bir süreçti. Doğru olmayan bilgiler etrafa saçıldı. Hak etmediğim küfürlere maruz kaldım, paralar atıldı. Olaylı bir transferden sonra bana verilen destek için çaba gösterdim.

***

Beşiktaş taraftarı her zaman yanımda oldu

Transferimden sonra işimi kolaylaştıran şey; futbolcu profili, Teknik direktörümüz ama en önemlisi taraftarımızdı. Her zaman bana destek oldular her zaman yanımda oldular. Beşiktaş taraftarına sonsuz teşekkür ediyorum. Fotoğrafı kimseyi kızdırmak istemedik. Hata yaptığım anda taraftarın desteklemesi beni inanılmaz etkiliyor.

***

Quaresma gibi bir oyuncunuz varsa...

Herkes beni ofansif bir sağ bek olarak görüyor ama bu ofansifliği size önünüzdeki futbolcu verir. Quaresma daha çok kanatta kalıyor ve ben de onun daha çok defansif yönünü kapatmaya çalışıyorum. Quaresma gibi bir oyuncunuz varsa onun ofansif yönlerini kullanmasını sağlamak benim görevim. Caner'in önünde iki tane Quaresma olsa da yine ileri çıkar.

***

Karabük ve Fenerbahçe maçı...

Karabük maçında kendi kaleme gol atmıştım o maçta ve Fenerbahçe maçında çok üzüldüm. Yaptığım olumsuz şeyleri bir daha yapmamaya çalışıyorum. Kaybettiğimiz maçlardan sonra sabaha kadar uyumadan antrenmana geldiğim oluyor. Zaman zaman yanlış anlaşıldığım oluyor. İnsalar dediklerimizi doğru yönde alılasa sorun çıkmayacak. Sosyal medyayı biraz tehlikeli buluyorum o yüzden çok fazla aktif olmamaya çalışıyorum. Amacımız bu sene Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıkmak. Elenirsek de UEFA  Avrupa Ligi'nde yarı final-final oynamak. Futbolu bıraktıktan sonra futbolun içinde çok fazla olmak istemiyorum. İnsanların eşime ve çocuğuma hakaret etmelerini kabul edemiyorum. Bizi eleştirenlerin çoğu sahada ne yaptığımızın farkında bile değil.

Yorumlar (0)