Gökhan Gönül'den itiraf! Beşiktaş...

Fenerbahçe’nin başarılı futbolcusu Gökhan Gönül’ün Beşiktaş derbisi sonrası girdiği doping testindeki A numunesinin pozitif çıkması gündeme bomba gibi düşmüştü.

GÜNDEM 01.04.2016, 12:52 01.04.2016, 12:54
8776

 Sarı-lacivertli kulüp ise ortalık yangın yerine dönmüşken ceza riskinin bulunmadığını, uygulanan yolun bir problem yaratmayacağını ısrarla belirtmiş, taraftarların gönlüne su serpmişti.

Prosedüre uygun

Doping iddiasının ardından birçok kişi başlangıçta Gökhan Gönül’ün bir yaptırımla karşılaşabileceği yorumlarını yapsa da hem futbolcu hem de sağlık heyeti kendinden son derece emindi. Daha önce birçok kez benzer uygulamalara gidilmişti. Yapılan işlemin ve izlenen yolun doğruluğu biliniyordu. Nitekim öyle de oldu. Bu konuyla ilgili doğal olarak milli futbolcu da ilk andan itibaren birçok telefon aldı.

Gökhan ilk planda endişe yaşayan yakın çevresine, “Kariyerim boyunca birçok yerden sakatlandım. Ciddi ağrılarım oldu. Bu şekilde iğnelerle sayısız maça çıktım. Neredeyse bir tek gözümün içine iğne yapılmadı. Bu yeni bir durum değil. Sadece ben değil, birçok futbolcu da maçlara benzer şekilde çıkıyor” diyerek uygulanan bu yöntemin hem yaygın, hem de prosedürlere uygun olduğundan bahsetti.

Milli futbolcu 9 yıllık kariyeri boyunca birçok kez doping kontrolüne girdiğini belirtirken, hepsinden sorunsuz ayrıldığının da altını çizdi.


KAYNAK: MİLLİYET
Yorumlar (3)
Zafer 5 yıl önce
Fikret al stadini ve git.istemiyoruz seni.istifa!
BJK 5 yıl önce
Renkli köpekler gelmiş yine sayfamıza Fikret Orman istifa diyorlar. Lan oğlum şunu bir öğrenemediniz Fikret Orman başkan BEŞİKTAŞ ŞAMPiYON. Vodafone Arena'ya gömecezz hepinizi.
Tarik 5 yıl önce
Ona oyle demezler bjk. Adali Baskan, Besiktas Sampiyon! Fikret varken Besiktas omur boyu sampiyon olamaz. Saf, enayiler sizi. Uyanin artik be!