Geri Vites!

11 ay sonra seçim olacağını düşünen Beşiktaş yönetimi, Başkan Orman'ın sinirle aldığı olağanüstü kongre kararında geri adım attı.

GÜNDEM 05.06.2015, 02:50
1471
Geri Vites!

Beşiktaş yönetimi, Fikret Orman'ın aldığı kararı şimdilik dondurdu.

 

Beşiktaş İdari ve Mali Kongresi'nde sürpriz bir çıkış yaparak seçim çağrısında bulunan Başkan Fikret Orman, bu kararından 'şimdilik' geri adım attı. Kongrede kürsüye çıkan Orman, ilk yönetim kurulu toplantısında seçim tarihini belirleyeceklerini ifade etmişti. Beşiktaş yönetimi Fikret Orman'ın yaptığı çağrıda geri adım attı. Yönetim kurulu toplantısında "Zaten 11 ay sonra seçim var. Olağanüstü kongreye hiç gerek yok" görüşü hakim oldu. Buna göre yönetim kongre kararı almayacak. Buna rağmen başkan Orman'ın "3 ay sonra belki tüzük tadil kongresiyle birleştirir bir seçim yaparız" dediği öğrenildi. 

 

BAŞKAN NE DEMİŞTİ?


Kongrede eleştirilere cevap vermek için kürsüye gelen Başkan Fikret Orman, '"Seçim kararı alacağız ve yönetim olarak ilk toplantıda tarihini belirleyeceğiz. Anladım ki siz seçim istiyorsunuz. Sandığı koyarız ve güven oylamasına gideriz. El mi yaman bey mi yaman görürüz" demişti.

 

BİR GÖRÜŞ: Sabah gazetesi yazarı Fatih DOĞAN

 

OLAĞANÜSTÜ HAL!


Beşiktaş'ın Divan Kurulu, Mali ve İdari Kongresi'ni izleyen tarafsız bir göz "Siyah-beyazlı kulüpte başkanından, yönetimine oradan da kongre üyesine kadar ciddi bir gerginlik var" diye tespitte bulunur. Başkan Fikret Orman'ın "El mi yaman bey mi yaman, hodri meydan" diyerek olağanüstü kongre çağrısı yapması bu gerilimin yansımasıydı. Sert olmak, karizmatik durmak ve üst perdeden konuşmak eski Orman'ın tarzı olmasa da verdiği yeni görüntü (Tercihidir ona da saygı duyarız) ve tavrına devam ederse insan kaybetmeye devam eder! Beşiktaş yönetiminde 3-4 küskün var. En son Ahmet Nur Çebi ve futbol şubesinin haberi olmadan Tosic'e imza attırılması krize neden oldu. Futbolun sorumluluğu verilen Ahmet Nur Çebi "İmzada basketbol şube sorumlusunu görünce futbol şubesinden niye kimse yok" tepkisinde çok haklı. Ancak bu tepkinin sitede yayınlanmış resimlerin çıkartılmasına indirgenmesi yanlış. Başkan Orman'ın tekrar siteye koydurması daha büyük yanlış... Beşiktaş'ta içerde kriz isteniyorsa bilemeyiz! Ama bu kadar küçük meselelerden kriz çıkarılıyorsa gerisini siz düşünün. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Seçime 11 ay var. Dün yönetimde konuşulanlara göre olağanüstü kongre havası şimdilik dağıldı. En az 3 ay yok. Sonrası mı Allah kerim!

 

SABAH

Yorumlar (22)
BJK 6 yıl önce
En iyisini yapmislar buyuk bir hatadan donuldu allah razi olsun uola devam
grkan 6 yıl önce
başkanlıgın gidecegini anlayınca, demiröreni bile arattın be orman
Faruk 6 yıl önce
Boylece Besiktasin 11 ayi daha bosa gecmis olacak. Bunlardan bir bok olmaz. Orman kaldigi surece Besiktas Sampiyonluk veya herhangi bir basari goremez. Hemen istifa etselerdi Besiktas kazancli cikacakti. Yazik oldu.11 ay sonra kesin gidecek giderken su alttaki Bjk yazalar gibi dalkavuk yuzkaralarini da alip defolsunlar!
Oguz 6 yıl önce
Parasiz,beceriksizler ekibi!
osman 6 yıl önce
köpekler istedi diye atlar ölmez.
Vodafone Arena 6 yıl önce
Stad da bitince şu sana agız dolusu küfredenler de hak verecek başkan. Ama hataların da yok değil.
asiholigan 6 yıl önce
tek derdi stadı bitirip kendini marka yapmak, takım umrunda değil bu herifin. ne oldu kürsüde atıp tutuyoduni korktun mu, ne oldu onu söyle. yemedimi sandık başına gelmek.. seni sandığa gömücez fikoooo kaçarın yokkkk ...
asiholigan 6 yıl önce
osman rumuzlu paralı asker, sizin gibi kurşun askerler olduğu sürece , bu takımın geleceği yer 3. lük. fiko nun yalamaları , gidin göcekte başkanınız manitacılık yaparken sizde demir alın hadiii.uzayın burdan ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın