Gerçekler Bazen Acıtır!

Fatih Doğan kaleme aldı.

GÜNDEM 20.07.2014, 05:00
8676
Gerçekler Bazen Acıtır!

Beşiktaş'ta transferin en kritik sürecinin yaşandığı bir dönemde Önder Özen'in ani istifası, doğal olarak herkesin dikkatini çekti. Özen istifa kararını açıklarken "Yalçın transferi üzerinden istifa etmedim, uzun süredir düşünüyordum.."diyerek sıkıntılı sürece kapı aralamıştı. Biz de o kapıdan içeri girerek yaşadıklarını, hissettiklerini, direkt ve çoğu dolaylı söylemlerinden de hareketle sorunlarını masaya yatırdık.

 

 


Kamuoyunun, özellikle Beşiktaş camiasının doğruları öğrenme fırsatını sağladık. Gerçekler, ilgili kişileri özellikle de sürecin mağduru Özen'i rahatsız etti. Bunalmıştı ve Twitter'dan, isim vermeden haberimi yalanladı, yalanlamak durumunda kaldı. Cuma günü uzun telefon konuşmamızda "Boynuma tabela astım. Başarısızım dedim. İstifa gibi onurlu bir müessesiyi çalıştırarak ekmeğimi bıraktım. Polemik istemiyorum. Huzuru çok görmeyin!" dedi. Kendisinin gitmesinin sorunların çözümü anlamına gelmeyeceğini ama Beşiktaş camiasının önünü iyi görebilmesi için yaşadıkları sıkıntıların tartışılmasının normal olacağını ifade ettim. Polemik peşinde koşsam; odasında kiminle böcek aradığını, kendi üzerine gönderilen kadının ismini, paniklerini ve de istifa dilekçesini verirken üç kişinin arasında konuşulanları da üstün körü değil bütün çıplaklığıyla yazardım. Amacım ne Özen'i savunmak ne de yönetimi yıpratmak!

 


Derdimiz; kimin canını yakıyorsa yaksın doğruları yazmak... Hem de Demba Ba gibi bir yıldızın getirildiği günlerde bunları yazabilmek tarihe not düşmektir. 

 


İstifa etmenin erdemine saygımdan dolayı Twitter yalanlamasını kişiselleştirmiyorum, konuyu da şimdilik kapatıyorum.
Özen "başarılı-başarısız" tartışmasına girmiyorum. Ancak bilinsin ki süreçte BJK futbol direktörünün kulüp profesyonelleri tarafından maruz kaldığı psikolojik ve fiziksel baskıların da yönetim ve camia nezdinde karşılığının da takipçisi olacağım... 

Yorumlar (3)
izmirli 6 yıl önce
anlamadığım bazı konular renklitakımlarda da olurken üzerinde dahi durulmazken bizde devamettirilip kangrene oluyor.Öncelikle Önder Bey gitti.Kimine göre başarılı kimine görede günahkeçesi.sonuç neolursa olsun ayrıldığıdır.Emeği için teşekkürler ve yolu açık olsun.biz önümüze bakıp,yaklaşan avrupa serüvenini takımın iskeletini ve eksik yerlere transferi düşünmeliyiz.önceliğimiz bu olmalı.feonord maçına sayılı günler kala hala takımın sağbeki,stoperi,kanat oyuncusu(töre)ve kilitaçacak ofansif oyuncusu yok.Biz olmuş gitmişi değil,bu eksikler nasıl giderilebilire kitlenmeliyiz.malum para yok,5+3+1var vede 4nokta eksik var.Asıl soru su takımız bu eksikleri nezaman tamamlayacak veya tamamlayabilecekmi.zira atiba sağbek,necip orta vb.mi olacak.
BJK 6 yıl önce
NE DEMEMIZI BEKLIYOR ACABA, AFERIN Mİ, PEKI O ZAMAN AFERİN SANA. YOKSA MADALYA MI TAKALIM. EVET EVET MADALYA TAKALIM :))
sedat 6 yıl önce
F.DOGAN gercekten bos adam..