Gelecek sezon da ligin favorisi

Güntekin Onay Vatan gazetesindeki köşesinde Beşiktaş'ın şampiyonluğunu değerlendirdi.

GÜNDEM 04.06.2017, 03:25 05.06.2017, 00:25 kartalbakışı.com
879

Beşiktaş sezona şampiyon girdi, 4 golle başladı, 4 golle bitirdi ve unvanını korumayı başardı. Geçen sezon Mario Gomezli, Jose Sosa’lı kadrosuyla 75 gol atıp 79 puan almıştı, bu sezon 73 gol atıp 77 puan aldı. Genel algının aksine savunma anlamında da istatistiksel olarak rakiplerinin önündeydi siyah-beyazlılar. Geçen yıl kalesinde 35 gol görmüştü, bu sezon 30 gol yedi. En iyi futbol oynayan, en güçlü olan, en kaliteli kadroya sahip olan ve açık favori olan Beşiktaş yine kazandı hak ettiği şampiyonluğu.

***

Şu bir gerçek ki rakiplerin transferde ciddi bir revizyona ihtiyacı var, Beşiktaş seviyesine ulaşmak için çok para harcamak da yeterli değil. Böyle oturmuş ve iyi futbol oynayan bir ekip oluşturmak kolay olmayacaktır.

***
 
BAĞLARI ÇOK GÜÇLÜ

Hafta içinde Oğuzhan Özyakup, Necip Uysal ve Cenk Tosun ile bir araya gelip sohbet ettik. Çalışmayı çok seviyorlar. Hatta şu kadarını söyleyeyim, hepsi yeni sezonun başlamasını iple çekiyor. Her şeyden önce Beşiktaş’ta kalitenin yanında çok karakterli ve güçlü arkadaşlık bağı olan bir oyuncu grubu var. Ve tabii ki ciddi, mükemmeliyetçi ve pozitif futbola inanan deneyimli bir teknik adam ile çok başarılı bir
yönetim. 

***

Kadro büyük ölçüde muhafaza edilirse, oyuncu grubu kazanma arzusunu ve açlığını yitirmezse kolaylıkla söyleyebiliriz ki Beşiktaş önümüzdeki yılın da şimdiden en büyük favorisi..

***

Güntekin Onay / Vatan

Yorumlar (0)