FUTBOLA MERHABA!

KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

GÜNDEM 17.08.2015, 18:26
1135
FUTBOLA MERHABA!

Beşiktaşı beğendim. Şimdiden şampiyon olur demiyorum ama ülkemin en doğru futbolunu oynayacağından çok eminim. Çünkü herkesi şaşırtan doğrularla işe başladı Şenol Güneş. Yaşa başa veya saça başa bakanlara ders verdi anında!

   Bir çok kişinin kafasında olmayan bir kadro çıktı sahaya. Yani doğru, planlanmış taktik ve üstün kurgu ile oynayan Cenk, Oğuzhan, Olcay bir çok kalemin ve görsel yorumcunun daha transfer ayında ilk on birde dahi üstü çizilenlerdendi. Transferde lazım  olanların alındığı ve zamanı gelince gerektiği kadar oynayacakları gerçeği de kanıtlandı. Oyunun adı futboldu. Bizde unutulmuş doğru oynama gerçeğinle değil ;isimlerle oynanan, sözde ideal kadro ön görüsüyle beklenen ezber bozulmuştu. Geçen sezon (Biliç ile şampiyon olunmaz!) derken neyi işaret ettiğimi  şimdi  düşünenler anlamıştır. Oysa kendisiyle hiç bir sorunum yoktur. Sadece eksik liderlik ve risk faktörünün tek elde toplanan disiplin devamlılığına sahip değildi. Yan kuruluşları iptal eden Şenol Güneş ÖĞRETMEN VE EĞİTMEN Teknik adam olmanın gerçeğiyle özlenen ve unutturulmaya çalışılan  tek otorite yapısıyla Kara Kartala çare olacak gibi !
 
 
 
  Oğuzhan'a neredeyse maçların 90 dakika olduğunu unutturanların gerçeği dün gece Fizik ve moral güç ile sahada gerekli cevabı almışlardır! Beşiktaş kadrosu yeterlidir derken Ozan özentisinin ne kadar boş olduğu da böylece ortaya çıkmıştır. Gol atmayı unutan CENK, hatta moda olan sözcükle YENİ Beşiktaş'a Quarisma geldi diye uygun görülmeyen Olcay'ın çok yönlü olduğu için orta alanda da oynayacağını iddia ederken not almayanlar şimdi başarıya benden çok sonra sahip çıkacaklardır .!
 
 
   Öncelikle Beşiktaşın çabuk, isabetli, teknik ve zerafet örneği  pas trafiğine dikkat çekerim. Ceza alanına yaklaştıkça daha da çabuk olan ve asla şişirme ortayı tercih etmeyen futbol gerçeği yeni sezonun başarı kilidi olacaktır. Kaleyi karşısında en müsait olan futbolcuya çıkartılan gol pasları ve atılan gollerin sahipleri haklı olarak gecenin yıldızıydılar. Oğuzhan müthiş bir klas olduğunu kanıtlarken Cenk nasıl gol yerlerine gittiğini ama daha önce iyi kullanılmadığını kanıtladı. Sezon başında süper güç ile oynayan Attiba ve Olcay sahanın gladyatörleri gibiydiler.
 
   Beşiktaş artık çok gol atıp yemekten de korkmayacağını gösterdi ama yenilen gollerde ve bir kaç net pozisyonda Ersan ile Rhodolfo'nun anlaşamadığını en önemli göze çarpan olarak gördük. Tolga hala işin farkında değilmiş gibi rahat. Ondan daha çok sorumluluk beklediğimiz bir yıl yaşayacağımızı unutmasın. Aslında yaptığı hata kırmızıydı. İlk kez hakemin masumiyet karinesine "!" özen gösterdiğine şahit olduk.
 
   Özetliyorum .Beşiktaşa transfer gerekmez. Belki Cenk giderse Kaleci gerekli olacaktır. Kadroda her yere gerekli iş yapacak futbolcular var. Bütün mesele birlik beraberliğini ve doğru futbolun devamını sağlamak ve Teknik Adam yetkisine destek vermektir .
 
   Futbola Merhaba! diyorum. Bu biraz da Beşiktaş'ın doğru futbol oynama gerçeğine gönderilen bir ayrıcalıktır.
Yorumlar (0)