Futbol Takımımız, Süleyman Seba İçin Saygı Duruşunda Bulundu

Hayatını kaybeden Onursal Başkanımız Süleyman Seba için futbolcularımız 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

GÜNDEM 14.08.2014, 12:40
1426
Futbol Takımımız, Süleyman Seba İçin Saygı Duruşunda Bulundu

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan saygı duruşu ve anma törenine; İkinci Başkan ve Futbol Şubesi Başkanımız Ahmet Nur Çebi, teknik heyetimiz, futbolcularımız ve tüm tesis çalışanlarımız katıldı.

Onursal Başkanımız Süleyman Seba için bir dakikalık saygı duruşunda bulunmasının ardından İkinci Başkan ve Futbol Şubesi Başkanımız Ahmet Nur Çebi, futbolcularımıza Süleyman Seba’nın kişiliği ve Kulübümüze yapmış olduğu hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Çebi konuşmasında şu noktalara değindi:

"Beşiktaşımız'ın elinde olan her şey, tesisler dahil, özellikle Beşiktaş duruşu dediğimiz kişilikli duruş şeklinin de gerçek sahibi kendisidir. Kendisinin bu kulüpte çok hakkı var. Dolayısıyla ona çok borcumuz var çocuklar... Bu borcumuzu çalışarak ve başarılı olarak ödemek zorundayız. Hep beraber birlik ve beraberliğimizi ona gösterdiğimiz takdirde, o bizi görecektir. Başarılı olduğumuz takdirde ancak orada o şekilde rahat edecektir. Mekanı cennet olsun. Sizlerden çok çalışmanızı ve başarılı olmanızı istiyorum. Hepimizin başı sağolsun..." 

Futbolcularımıza yaptığı bu konuşmanın ardından BJK TV mikrofonlarına duygularını ifade eden İkinci Başkan ve Futbol Şubesi Başkanımız Ahmet Nur Çebi, şunları söyledi:

"Süleyman Seba duruşu, aynı zamanda Beşiktaş'ın duruşu olmuştur. Mütevazilik, çalışkanlık, dürüstlük, şerefli başarılar, tüm bunlara baktığımızda Süleyman Seba Türk spor tarihinde iyi değerlendirilmelidir. Sporla ilgili tüm kişilerin, taraftarların, sporcuların ve yöneticilerin örnek alması gereken bir kişiydi. Üzüntülüyüm ama kendimi de şanslı görüyorum. Böyle bir şahsiyetin 16 yıl başkanlığını yapmış olduğu bir kulüpte İkinci Başkanlık ve yöneticilik yapıyorum. Benim için bu da şerefli bir onurdur. Kendisine rahmet diliyorum. Beşiktaş'ın, bu camianın kendisine bir borcu var. Bizde hakları var. Bu hakları ödemenin tek yolu da dürüst, çalışkan ve başarılı olmaktan geçiyor. 

Bundan sonra Beşiktaş camiası ve sporcuları, yönetcileri ona olan borcunu başarılı olarak, onun gibi olarak ve mütevazi olarak ödeyebilirler. Allah rahmet eylesin, ailesine de sabır diliyorum. Camiama sabırlar diliyorum. Gidenler gidiyor, bir daha kendisini görmeyeceksiniz ama fikirlerini ve duruşlarını sahiplenebilirsek çok önemli katkıları olacağını düşünüyorum."

KAYNAK : Bjk.com.tr

Yorumlar (5)
kara sevda 6 yıl önce
büyük başkan seni unutmayacağız.
hakan gürleyik 6 yıl önce
sayğımız sonsuz allah rahmet eylesin öle kolay insan değil tarih hep onu şerefiyle namusuyla yad etcek ama bu transfer işi yatcak bu gidişle haberiniz olsun
kimseyi almıcaklar buda bahanesi oldu
ismail elmalı 6 yıl önce
site güncellenme konusunda sorun yaşamaya başladı. elinizdeki potansiyeli öldürmeyin. 4 yıl önce iyi retingli bir sitem vardı. birkaç uğraşa ara verince iki yıl sonra kapatmaya kadar giden sürece girdim. özet ile internet yayıncılığı disiplin ve tekrar isteyen bir uğraştır.
hakan 6 yıl önce
bu sitenin boku çıktı zaten bir haftadan beri bir ay geriden geliyor
be_wild 6 yıl önce
takım neden yoktu diyecektim ama iyiki yoklar.eski futbolcuları görenler başladı fotoğraf çekilelim öpelim kucaklayalım.yazıklar olsun cenazeye bu nedenle gelenlere.ertuğrul sağlama helal diyorum cami çıkışı foto çekilmedi olmaz dedi.