FLAŞ! Oğuzhan Özyakup'a Twitter'dan küfreden hakemin itirazı karara bağlandı

TFF Tahkim Kurulu, PFDK'nın İstanbul Başakşehirli futbolcu Mahmut Tekdemir'e verdiği 2 maçlık cezanın 1 maçını, 1 yıl süreyle erteledi.

GÜNDEM 13.11.2014, 19:00
7224
FLAŞ! Oğuzhan Özyakup'a Twitter'dan küfreden hakemin itirazı karara bağlandı

TFF Tahkim Kurulu, PFDK'nın İstanbul Başakşehirli futbolcu Mahmut Tekdemir'e verdiği 2 maçlık cezanın 1 maçını, 1 yıl süreyle erteledi.

 

 


Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Ümraniyespor maçında kırmızı kart gören Mahmut Tekdemir'in aldığı 2 maçlık cezaya yapılan itiraz reddedildi. Ancak yaptırımın ertelenmesi talebi kabul edilerek, 2 maçlık cezanın 1 maçının, 1 yıl süreyle ertelenmesine karar verildi. Tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilen lacivert-turunculu futbolcu, Beşiktaş ile oynanan Spor Toto Süper Lig maçında forma giymemiş ve iki maçlık cezasının ilkini çekmişti. Kurul, Bursaspor Kulübü'nün PFDK'nın verdiği 150 bin lira para cezasına yaptığı itirazı reddetti. Cizrespor'un cezası 
Bölgesel Amatör Lig takımlarından Cizrespor'un, PFDK tarafından Göztepe maçında taraftarlarının "ideolojik propaganda" yaptığı gerekçesiyle verdiği 3 maçı tarafsız sahada seyircisiz oynama ve 2 bin 500 lira para cezasına itirazını kısmen kabul edildi, ceza 2 bin 500 lira para cezası ve 3 maçı kendi sahasında seyircisiz oynama şeklinde düzeltilerek onandı. Cizrespor'un, taraftarlarının sebep olduğu saha olayları nedeniyle verilen 1 maçı sahasında seyircisiz oynama cezasına itirazı ise reddedildi. Kurul, ayrıca TFF Hukuk Müşavirliği'nin, Cizrespor Kulübü taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle PFDK'ca verilen cezanın arttırılması yönündeki talebi de reddetti. Erkan Güven'in cezası onandı .

 


Kurul, Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup'a sosyal medya hesabından hakaret içeren ifadeler kullanan bölgesel yardımcı hakem Erkan Güven'in hakemlik lisansının iptaline yaptığı itirazı da reddetti. Erkan Güven, Beşiktaş ile Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyespor maçından sonra sosyal medya hesabından Oğuzhan Özyakup hakkında hakaret içeren mesajlar yazmış, AFDK da Güven'in Merkez Hakem Kurulu talimatına aykırı eylemi nedeniyle hakemlik lisansını iptaline karar vermişti. Bu arada, Çine Madransporlu futbolcu Mustafa Kara'nın 3 maç men ve bin 500 lira cezası, 2 maç men ve bin lira şeklinde düzeltilerek onandı.

Yorumlar (4)
metin 6 yıl önce
işte böyle. herkes bir takım tutabilir, ya da bir insanı ölümüne savunabilir. ama bununla hakaret edip cinslik yapamaz. bırak hakem olmayı, ben taraftar olarak ağzımı tutuyorum beşiktaş'a laf gelmesin diye. sen bir de hakem olacaksın. gerçi hakem-di. geçmiş olsun. önündeki maçlara bakar artık.
ruhı 6 yıl önce
sende adammısın metın. hayatında kac kere maça deplasmana gıttın. bırde utanmadan kendını besıktaslı gıbı gosterıyorsun.
metin 6 yıl önce
@ruhı
git tuttuğun takım olan kendi renkli sitende yaz, diyeceğim de boşa olacak. zira bu "fıtrat" meselesi. bu yüzden daha fazla yazmaya gerek görmüyorum. şimdi 10 mesaj daha yazabilirsin ama senin neyi niye yazdığını kendi kelimelerinle herkes gördü zaten :)
Barbaros 6 yıl önce
1 baslik 2 haber , CORBA olmus amk