Flaş açıklama! Beşiktaş-Kasımpaşa maçı...

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, şampiyonluk yarışında kritik takımlardan biri olduklarını belirtirken, Fenerbahçe ile oynayacakları maçı değerlendirdi.

GÜNDEM 04.04.2016, 18:50 04.04.2016, 18:53
7695

 Torku Konyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında kendi sahasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarına 1 günlük iznin ardından başladı.

Kayacık Tesisleri’nde Teknik Direktör Aykut Kocaman gözetiminde yapılan antrenman düz koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. İlk 15 dakikası basına açık gerçekleştirilen antrenmanda oyuncular daha sonra top çalışması yaptı.

Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin sahasında Osmanlıspor ile berabere kaldığını hatırlatarak, "Bu akşam oynanacak Beşiktaş-Kasımpaşa maçının skoru bizim Fenerbahçe ile oynayacağımız müsabakanın sertliğiyle ilgili olumlu-olumsuz şeyler sağlayacak. Fenerbahçe her halükarda Konya'dan galibiyet çıkarmak zorunda. Beşiktaş'ın Kasımpaşa maçını kazanması halinde Fenerbahçe adına matematiksel olmasa da psikolojik olarak işin ucu kaçmış olabilir. Bu açıdan Fenerbahçe'nin tüm benliğiyle sahada olmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Kocaman, kendi açılarından da Fenerbahçe maçının önemli olduğunu söyleyerek, “Biz de son 7 haftaya rakiplerimizden 6 puanlık averajla giriyoruz. Geldiğimiz bu seviyeden sonra pozisyonumuzu korumak en büyük amacımız. Mutlaka puan almamız gereken ve almayı çok istediğimiz maçlardan birisi olarak görünüyor. Fenerbahçe'ye karşı kesinlikle ekstra bir çalışmamız olmayacak. Hiçbir takım için yapmadık. Kendi doğrularımız konusundaki düşüncelerimizle devam etmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

ŞAMPİYONLUK KONYA’DAN GEÇİYOR

Bir basın mensubunun "Hem Fenerbahçe hem de Beşiktaş ile sahanızda oynayacaksınız. Şampiyonluğun anahtarı Konya'dan geçer mi?" sorusuna Kocaman, "Bundan sonraki maçların sonuçlarının ne olacağını bilmiyoruz. Şampiyonluk yolunda Torku Konyaspor, kilit takımlardan birisi olarak görünüyor" cevabını verdi.
Yorumlar (6)
Cihad Furkan 5 yıl önce
Maça komple yatsa ki ne olacak biz işimize bakalım biz yenince onlar ağlayacak
Tatar 5 yıl önce
Aykut yatar
Muro 5 yıl önce
Yani bu fb yenilevericez anlamina geliyor
Hako1903 5 yıl önce
Tüm benliği ile sahada olmasını bekliyoruz. Bide taktik verseydin febe ye kendi oyun düzenine göre Aykut. Bu ne laa.
Hako1903 5 yıl önce
Sıkıntı yok arkadaşlar. Şimdi destek olma zamanı. Bu mağlubiyet hayırlı olabilir. 5-6 maçtır iyi oynamıyordu takım. Bakmayın kazandığımıza. Belkide puan kaybedeceğimiz en iyi haftada kaybettik. Febe berabere kalmışken. Ya onların yendiği bir haftada kaybetseydik emin olun çok daha kötü olurdu. Deprem etkisi yaratırdı. Bir nusubet bin nasihattan iyidir. Kendi evimizde ilk maçımızda o atmosferde coşar bu takım. Emin olun ve inancınızı yitirmeyin. HAYDI KALK AYAĞA YÜRÜ ĞÜNEŞE.