Fikret Orman, yeni projenin startını verdi...

Beşiktaş’ı Uzak Doğu pazarına sokmak i çin büyük bir çaba sarf eden ve bu doğrultuda geçtiğimiz sezon takımı Çin’e kadar götüren başkan Fikret Orman, yeni projenin startını verdi...

GÜNDEM 22.03.2018, 10:33 23.03.2018, 10:41 kartalbakışı.com
1317

Gazete Habertürk'ün haberine göre, yeni sezon kamp dönemini yine Çin’de yapmak isteyen Orman, dün akşam bu ülkeye giderek çalışmalarını başlattı. Singapur’da da kalacak olan Fikret Orman’ın kamp yerlerini gezeceği, pazarlama ekibinin de hazırlık maçları için bazı görüşmeler yapacağı öğrenildi. Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih ile İstanbul’da oynanan maçta Alman kulübün CEO’su Karl Heinz Rummenigge ile bu konuda görüş yapan Orman’ın, “Dünya genelinde 4.5 milyon adet forma satıyoruz. Bunların tanesi, 100 Euro ve bunun 3 milyonu Çin’de satılıyor” sözlerinden çok etkilendiği ve Uzak Doğu pazarına girme kararını iyice sağlamlaştırdığı belirtildi.

***

91 MİLYON ÇİNLİ İZLEDİ

Öte yandan Almanlar ile yapılan görüşmede mali işlerden sorumlu yönetici Berk Hacıgüzeller ile pazarlamadan sorumlu isim Hüseyin Mican’ın fikir alışverişinde bulundukları ve detaylı bir rapor hazırladıkları öğrenildi. Beşiktaş’ın geçen sezon başı Schalke ile oynadığı maçı 91 milyon Çin vatandaşı izlemişti. Fikret Orman bunu fırsata çevirip kulübü bu pazara tanıtmak ve kulübün kasasını doldurmak istiyor.

***

Kaynak: HT Spor

Yorumlar (1)
kartal 3 yıl önce
aman projen kalsın gölge etme yeter takımı bozmaya bire birsin beşiktaş başkanımısın renkli casusmusun anlayamadık.