Fikret Orman, PFDK'ya sevk edildi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesindeki açıklamalarda dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

GÜNDEM 12.02.2016, 17:13 12.02.2016, 17:15
5549

 Sporx.com'un son dakika haberinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği'nin kararı da Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinden yayınlandı.

Disiplin talimatının 36. maddesinde göre, kulüp iletişim organlarından yapılan açıklamalarda "isim belirtmeksizin" yapılan açıklamaların muhattabı olarak ilgili kulübün başkanı görülüyor.
Fikret Orman'ın yanı sıra Galatasaray (Akhisar maçı) ve Ç.Rizespor da (Akhisar maçı() çirkin ve kötü tezahürat eylemleri nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.
İLGİLİ MADDE:
1. fıkrada belirtilen eylemlerin kulüplerin basın yayın organları (özellikle resmi internet siteleri ve kulüp televizyonları) aracılığı ile herhangi bir isim belirtilmeksizin veya yönetim kurulu tabiri kullanılarak gerçekleştirilmesi halinde kulüplere Süper Lig için 100.000.-TL’den 300.000.-TL’ye kadar, 1. Lig için 55.000.-TL’den 150.000.-TL’ye kadar, 2. Lig için 30.000.- TL’den 55.000.-TL’ye kadar, 3. Lig için 15.000.-TL’den 30.000.-TL’ye kadar para cezası ve açıklamayı yapan kulübün başkanına da ayrıca 1. fıkranın (b) bendine göre ceza verilir.
Yapılan açıklama:
"Beşiktaş A.Ş. Kulübü'nün 11.02.2016 tarihinde resmi internet sitesinde yer alan "sportmenliğe aykırı açıklamalar " nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine, Beşiktaş, A.Ş. Kulübü Başkanı FİKRET ORMAN'ın kulübün resmi internet sitesinde yer alan "sportmenliğe aykırı açıklamaları " nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir." 
Yorumlar (5)
GÖKSER 5 yıl önce
Arkadaşlar taraftarlar olarak artık hakemlere ve federasyona bizimde tepkimizi göstermemiz gerek. gerekirse SOKAKTA gerekirse STADta hem hakkımızı yiyecekler hem de bizi disiplin kuruluna sevk edecekler ARTIK YETER HAKKIMIZI ARAYALIM. GEREKİRSE İMZA TOPLAYALIM GEREKİRSE FEDERASYONA YÜRÜYELİM
Adalet 5 yıl önce
Yeter bukadar yeter Bukadarınada gülerler Amacınız ne sizin Bjkye Şampiyonluktan ettirmek ama Başaramayacaksınız herşeye rağmen şampiyon biz olacağız Yaptıklarınız yanınıza kalmaz Allah büyük!!!
Maykıl 5 yıl önce
Beşiktaş'a ibnelik yapmaya çalışıp başarısını engellemeye çalışan namussuzlar yaptığınız hileler şerefsizlikler çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın Beşiktaş'tan bilin bizden bilin emiii
Çarşı 5 yıl önce
YEDİRMEYECEĞİZ ŞAMPİYONLUĞU...
Çarşı 5 yıl önce
Milliyet,Vatan-Total benzinlik-milangaz-moilgaz ın sahibi kim bilin bakalım