Fikret Orman'dan flaş transfer açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, şampiyonluk ile ilgili görüşlerini açıkladı.

GÜNDEM 17.05.2016, 21:07 17.05.2016, 21:09
5688

 Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, NTV Spor canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Hedeflerini, şampiyonluğa giden yolu ve takviyelerle ilgili görüşlerini açıklayan Orman, kadro istikrarının öncelikleri olacağını söyledi.

İŞTE ORMAN'IN SÖZLERİ...

"Zor bir süreç, zor bir zaman. Moralsiz, umutsuz, güvensiz, kandırılmış bir kitleydi Beşiktaş kitlesi. Bir cazibe merkezinden daha ziyade kaçma merkeziydi. Oyuncularm kaçmak istiyordu. Ortada futbol takımı yok, para yok, bütçe yok. Rakipler 3 kat fzla para üretiyordu. Mali sıkıntıların yanı sıra ahlaki sıkıntılar da vardı. Devir değişmiş. İnternet ve sosyal medya çok gündemde. Serbest atma ortamı, Gezi olayları... Çok ilginç bir zamanda göreve geldik. Güvenilir kurum imajını yaratmak ilk hedefti"

"Stadın izniyle uğraştım 1 yıl boyunca. 30'a yakın stat gezdim o zaman. Dizayı oluşturmak çok önemliydi. 4 senelik bir süreçte istediğimiz noktaya geldik. Güven veren ve cazibe merkezi olan bir kurum olduk. Bu planlanmış şeylerdi. Geçen sene olabilirdik ama stat yoktu. Kırılma noktasıydı. Bir de Liverpool maçı en önemli kırılma noktasıydı. Sanki o akşam şampiyon olduk. Çok zor geçti bu 4 senelik süreç Son 8 ayda bir gün tatil yapmadım. Üçüncü seçimi geçirdik. 4 senemiz geride kaldı. Üç yılımız var şimdi önümüzde."

"Artık borcun inmesiyle ilgili bir beklenti var kongrede. Bunun yanında sportif başarı da bekleniyor. Şampiyonlar Ligi'ne gideceğiz. Sportif hedefin yanı sıra yatırım hedeflerimiz var. Yeni dönemde altyapıyı ve scouting'i yükseltmemiz lazım. Aklımızda planlanmış bir süreç var. Onu takip edeceğiz."

"ELEŞTİRİLERE 'NANKÖRLÜK ETMEYİN' DİYORUM"


"Bazen eleştirilere 'nankörlük etmeyin' diyorum. Beşiktaş nerelerden nerelere geldi. Dünya paralar harcadık buralara. Ümraniye'ye 9 milyon TL harcadık. Bir 9 daha harcayacağız. Altyapıda yapılacak çok iş var. Genç bir oyuncuyu alıp da takıma monte etmek çok zor. Küsüyor kızıyor... Şimdi Mario Gomez ve Cenk Tosun var, arkada Pektemek bekliyor. Trabzon'a 3 gol 2 asist yapan Ömer Şişmanoğlu'na forma veremedik biz. Bu oyuncular için bizim bir ara kulübe ihtiyacımız var. Ara kulüpteki rekabeti izlememiz lazım."

"YÖNETTİĞİMİZ TAKIMLARDA KADRO İSTİKRARI OLACAK"

"Sürdürülebilir başarı için teknik kadro ve kadro istikrarı olmalı. Bizim yönettiğimiz takımlarda kadro istikrarı olacak. 7-8 tane oyuncu gelip gitmeyecek. 2-3-4 tane oyuncu üstüne koyarak devam edeceğiz. Avrupa'nın büyük takımlarına bakıyorsunuz 200-250 milyon avroluk takımlar. Şampiyonlar Ligi'nin üst seviye takımları arasına girmek kolay değil. Hedefi yarı final-final olarak koymak doğru değil. Her sene istikrarlı bir şekilde gideceğiz."

"Lig bittikten sonra herkes eline kartları alacağı. Oyun yeniden oynanacak. Herkes yine şampiyonluk için oynamaya başlayacak. Beşiktaş'ta artık geri dönüş yok. Önü açık bir kulüptür. Daha da büyüyecek ve istikrarlı olacak Beşiktaş"
Yorumlar (7)
gökhan 5 yıl önce
4 tane üst düzey oyuncu alın madem kale-stoper-sağbek-sol bek
Ercan 5 yıl önce
Artik anlatirda anlatir.bir suru palavrayi. Bir de hatalarini anlatsa ya!
outlawist 5 yıl önce
1 milyonun üstünde borç var bu adammı yaptı o borçları a pezevenk koay mı öyle üst düzey adam almak a pezevenk
Ercan 5 yıl önce
Outlawist, lan yagci ibne.kaca sattin kendini ormana. 1 katrilyon 325 trilyonu orman yapti tabii,borcu 3 katina cikardi uyuma oglan!
SEBA 5 yıl önce
Adalı zihniyetinin kalıntıları temizlenmeli. Milyon dolarlar saç ondan sonra renklilerin 36 puan gerisine düş. Sİzin zihniyet bu Ercan kardeş...
Gungor 5 yıl önce
Adali Baskan, Besiktas Sampiyon!
grkan 5 yıl önce
mustafa pektemek satılıp bir sağ bek bir stoper alınmalı, sol beke gerek yok ismail çok iyi