FİKRET ORMAN'DAN FENERBAHÇE'YE CEVAP

Fenerbahçe’nin “TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş’tan 100 milyon lirayı bulan alacağını halletmeli” açıklamalarını yanıtlayan Fikret Orman, “Demirören 2012’den beri görevde. Bu para yeni mi? 5 yılda 1 kez şampiyon olduk” dedi.

GÜNDEM 17.12.2016, 09:28 17.12.2016, 09:31 kartalbakışı.com
4125
Tartışmanın fitilini Fenerbahçe ateşlemişti:

-Bir Federasyon Başkanı , bir kulüpten alacaklı olursa ne olur?

Fenerbahçe, 2004-2012 arasında Beşiktaş Başkanlığı yapan ve sonra TFF Başkanı seçilen Yıldırım Demirören’i ve onun Beşiktaş’tan alacağı olan 100 milyon TL’yi işaret ediyordu.

Bununla yetinmedi F.Bahçe. Önceki gün Amed ile oynanan kupa maçından sonra da kulübün asbaşkanı Mahmut Uslu konuştu:

-Bir Avrupa takımında veya dünyanın neresinde olursa olsun, bir federasyon başkanı bir kulüpten alacaklı olursa ne olur diye sormak lazım. Sizler onları konuşun. Bana göre ya hibe etsin ya da alsın.

Bütün gazeteler bunu yazıyor, bugün yine yazdılar. Bunlar dedikodu değil, bugün gazetelerde okuduklarımı söylüyorum. Acayip bir para. Çok ciddi bir para. Alacaklı durumda. Bunları çözmeleri lazım. Bu tür şeylerin susturulması lazım. Bunları halletmek, daha etik davranmak lazım.

TARTIŞMAYA ÇEKMEK İSTİYORLAR

Beşiktaş Kulübü ise, bu açıklamalara hiç yanıt vermedi. Suskunluğunu bozmadı. Telefonun diğer ucundaki Başkan Fikret Orman, bu durumu şöyle ifade ediyordu:

-Bu tür bir tartışmanın içinde olmak ya da içine çekilmeyi istemiyorum. Kasımpaşa ile oynuyorlar, Beşiktaş’ı hedef alıyorlar. Yanlış anlamayın bunu sadece Fenerbahçe için söylemiyorum... Başka takımlar da var. Bizi bir tartışmanın içine çekmeye çalışıyorlar. Bu iddiaları ciddiye alıp ayrıntılı bir cevap vermeyi düşünmüyorum.

BEŞİKTAŞ ARTIK ‘HASTA ADAM’ DEĞİL

Kısa da olsa bir yanıtınız olacak mı sayın başkan?

Fikret Orman, “Olacak” dedi ve şunları ekledi:

-Bakın Beşiktaş, bu güne kadar hep ‘hasta adam’ olarak anıldı. Artık ‘hasta adam’ ayağa kalktı. Sayın Demirören için ifade edilen para yeni mi akıllarına geldi? Şimdi mi sorun oldu. 2012’den beri Demirören, TFF Başkanı! 5 yıl olmuş. Bu süre zarfında Fenerbahçe 1 kez, Galatasaray 3 kez şampiyon olmuş. Beşiktaş da sadece 1 kez şampiyon oldu. 5 yılın dördünde başka bir başkan mı vardı? Ayrıca bu süre zarfında kim ne kadar kupa kazanmış, onun listesini de rica ediyorum, siz çıkartın...

DEMİRÖREN DÖNEMİNDE ALINAN KUPALARIN SAYISI

GALATASARAY               10

FENERBAHÇE                 4

BEŞİKTAŞ                        1
Yorumlar (4)
duvarcı ustası 4 yıl önce
sizin şikenizi örten Demirören ona teşekkür etmeniz lazımdı UEFA ya kalsa 3 ligi boylamıştınız amede yenil Antalya ya yenil sebebi bjk mi oluyor gidin işinize bu oyununuzla fark dahada açılacak
gece kartalı 4 yıl önce
azize ve bu mahmut uslu durmayan bozuntusu olduğu sürece malesef TÜRK futboluna her zaman zarar verirler. İstatistikler ortada . bunlar çirkef. cüneyt çakır şimdi mi kötü oldu. beşiktaşı doğrarken iyiydi dimi. yıllardır hakkı yenen beşiktaş. Ayrıca Türkiyeyi yasa boğan haince patlama sonucu ölenlere Allah Rahmet eylesin ve geride kalanlara Allah sabırlar versin, yaralı olanlara da Allah şifalar versin.İnsanların üzüntüsü varken bile bu mahmut denen soyadıyla bağdaşmayan bu .........zat hala neyin peşinde. yazıklar olsun!
kartal şeyhmus 4 yıl önce
ulan molozoglu molozlar demirörenin bjk ye yaptığı kötülüğü sizler dahi yapmadınız Demirören 5 yıldan beri başkan başkan seçilmesinde sizin payınız bizden katbekat fazla sizin pis şikenizide temizliyen odur siz neyin kafasını yaşıyorsunuz
Hasan 4 yıl önce
Yd ve Adali.. bize hic kimse bu kadar zarar vermedi...