Fikret Orman'dan baskın savunma

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Anderson Talisca’nın savunmasını bizzat yapmaya hazırlanıyor.

GÜNDEM 11.05.2017, 07:45 11.05.2017, 13:44 kartalbakışı.com
1365

PFDK, TFF Hukuk Müşavirliği tarafından Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde Volkan Demirel’e yönelik orta parmak hareketi nedeniyle önceki gün tedbirli olarak sevki yapılan Talisca’nın durumunu bugün karara bağlayacak. TFF Hukuk Müşavirliği maçtaki görüntüleri inceledikten sonra Talisca’yı, “hakaret” gerekçesiyle PFDK’ya sevk etmişti.

***

İki ila beş maç arasında ceza alması gündeme gelen yıldız futbolcunun PFDK’ya sevk edilmesinden hemen sonra harekete geçen Başkan Fikret Orman, “duruşmalı oturum” için başvuruda bulunmuştu. Talisca’nın savunmasını bizzat üstlenmek isteyen Başkan Orman’ın toplantıya katılarak PFDK üyelerine derbide yaşananlarla ilgili geniş bir bilgilendirme yapacağı aktarıldı.

***

Fikret Orman’ın toplantıda Anderson Talisca’nın hareketi öncesi Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel tarafından tahrik edildiğini görüntüler eşliğinde anlatacağı ve Medipol Başakşehirli Volkan Babacan’a, Rize’deki olayların ardından sadece 1 maç ceza verilmesini de emsal olarak göstereceği kaydedildi.

***

PFDK toplantıda Talisca’ya 2 maç veya üzerinde bir fatura çıkarırsa siyah-beyazlılar bu kez Tahkim Kurulu’na başvuracak. Tahkim Kurulu’nun yarın yapacağı toplantıda Brezilyalı oyuncuyla ilgili yeni bir savunma daha sunulacak.

***

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)