Fikret Orman adaylık için süre istedi

Beşiktaş’ta olağanüstü seçim kararı alan Fikret Orman, aday olup olmamayı bir kez daha gözden geçirecek. Bir hafta süre isteyen Orman, nihai kararını vermek için camianın önde gelen isimleriyle görüşecek.

GÜNDEM 28.09.2019, 09:33 29.09.2019, 18:40 kartalbakışı.com
90

Seçim kararı alan Fikret Orman, aday olup olmayacağına süre istedi. Yeniden bir durum değerlendirmesi yapacağını belirten Orman, “Bir hafta salim kafayla düşünüp kararımı vereceğim. Yaşadıklarım kabul edilir gibi değil. Kulübümüzün akil insanları ile konuşup karar vereceğim. Kimse merak etmesin Beşiktaş’ı hiçbir zaman sahipsiz bırakmayız” ifadelerini kullandı.

9 yıllık süresini doldurmadı, önünde bir engel yok

2012’de olağanüstü kongrede Beşiktaş Başkanlığına gelen Fikret Orman, geçen mayıs ayında son kez 3 yıllığına daha seçilmişti. Tüzük gereği üst üste üç dönem görev yapan bir başkanın görev süresi doluyor. Orman, yeniden aday olur ve seçilirse 2022’ye kadar Beşiktaş’ı yönetmeye devam edecek. Siyah beyazlılarda 3 dönem üst üste toplam 9 yıl görev yapan bir başkanın ise bir daha aday olabilmesi için bir dönem ara vermesi gerekiyor.

Hürriyet

Yorumlar (2)
karakartal- 1 yıl önce
bu işin geriye dönüsü olmaz artık her zaman söylenen bir şey vardır beşiktaşlılık duruşu ağızdan laf çıktımı gereğini yapacaksın yapamayacaksan söylemeyeceksin artık forman devri bitmiştir ha lafını yer geri dönerse saygınlığını yitirmiş kişi olarak kalır bilgili ne dedi bitmiştir dedi arkasında durdu bu iş çocuk işi değildir koskoca bjk başkanlık makamıdır ve o makamın saygın kalması gerekir forman sende artık bittiğini açıkla yok ısrarlara dayanamadım gibi bahanelerle o makamı rencide etme saygılar
07KARTAL 1 yıl önce
Fikret Orman, bu saatten sonra BJK'a fayda sağlamaz. Şımarık bir çocuk edasında.. BJK'ı bırakma süresi geldi de geçti bile. Son iki dönemi rezaletti. Kulüpler birliği başkanı olduktan sonra BJK'ın haklarını hiç savunamadı bile. Demirören'in izinden gidip Federasyon başkanı olmak istiyor sanırım ama bunun için çalışmasını dışardan yapsın. Ben şahsen Orman'ı artık BJK başkanlık koltuğunda görmek istemiyorum. Artık daha heyecanlı ve BJK için daha fazla enerji harcayacak insanlar görmek istiyorum.