Fikirleri alacak

Siyah-beyazlı bazı yöneticiler, Mircea Lucescu ve Şenol Güneş’in natifi olarak belirlenen Benfica’nın 60 yaşındaki başarılı teknik patronuna hemen teklif yapılmasını önerdi.

GÜNDEM 23.05.2015, 02:54
Fikirleri alacak

Slaven Bilic’in yerine teknik direktörlük koltuğuna gelecek sezon Mircea Lucescu veya Şenol Güneş’i oturtmak isteyen Beşiktaş’ta, Jorge Jesus’un ismi de ön plana çıkmaya başladı.

 

Siyah-beyazlı yöneticilerin, Şampiyonlar Ligi şartını öne süren Lucescu’da yaşanan sıkıntılar nedeniyle Jesus’a hemen teklif yapılması fikrini gündeme getirdikleri belirlendi. Lucescu’nun olmaması halinde Bursaspor’la sözleşmesi biten Şenol Güneş’le masaya oturması beklenen Kartal’da bazı idarecilerin, Benfica’yı son 2 sezonda Porto’nun önünde Portekiz ligi şampiyonluğuna taşıyan Jesus için bastırdıkları ifade edildi.

Portekizli ünlü teknik adama mesafeli yaklaşan Başkan Fikret Orman’ı ikna etmeye çalışan yönetim kurulu üyeleri, Galatasaray derbisinden sonra yapılacak toplantıda Jorge Jesus ismini tartışmaya açacak. Şenol Güneş’ten önce Jesus’la pazarlık masasına oturulmasını savunan siyah-beyazlılar, Portekizli çalıştırıcıyla anlaşma sağlanamaması durumunda Güneş’e de karşı çıkmayacak.

Fikirleri alacak

Yönetim kurulu toplantısında teknik direktör konusunda herkesin fikrini alacak olan Başkan Fikret Orman’ın, lig bittikten hemen sonra belirlenen isimler için resmi görüşmelere başlaması bekleniyor.

Jorge Jesus, 6 yıldır Benfica’da görev yapıyor, 60 yaşındaki Jesus, kırmızı-beyazlı takımı 2 kez lig şampiyonu yaparken, 2 kez de UEFA Avrupa Ligi’nde final oynattı.

Yorumlar (5)
serkan k 5 yıl önce
6 yılda 2 şampiyonluk... biz o kadar sabredecek miyiz... tabikide hayır... şampiyonluk çantada keklik değil biraz alt yapı ister topçu ister... bu gün ben sayın Fikret Orman ın yerinde olsam Biliç yerine takımdaki bütün topçuları kovarım... yok hastayım yok sakatım diye eften püften hareketler takımı yalnız bırakmalar... sonra paraları 1 gün ödenmeyince çıkıp moral bozmalar... tabi tabi... biza para için değil yüreği ile oynayan futbolcular lazım ve başarı gelmeyince kelle avcısı taraftar zanneden kişiler lazım değil
iranlı 5 yıl önce
boş konuşanlar olmasa bu site fena değil,hepsini kovmak hadi kovsana adamlarla daha 2 ay önce hemde Euro bazında korkunç sözleşmeler yapmışsın nereye kovuyorsun... pektemeki bile kovamazsın,adam bulunmaz hint kumaşu olduğu için yılda 1.4 milyon eurodan imza attırmışın...ne yapacaksın UEFA ya gidtiğinde... söyle bana serkan ...ayrıca jesus portonun arkasından gelip bu 2 şampiyonluğu aldı...porto bugün kasasında bir sürü parası olan bir kulüp, 1 liraya alır 10 liraya satar...incele bir portoyu da gör...
hkn 5 yıl önce
bu adam bize gelmez.UEFAnın bize koyduğu transferl sınırlaması da bizim bütçemiz de onu aşar.Zaten bütün kaynaklar şenol güneş ile anlaşıldığını teyit ediyor.Olabilecek en iyi hoca..
kartalizmir 5 yıl önce
Bu adam 1 hafta içinde 3 kupayı da son dk golleriyle rakiplere kaptirmiştı bilic ten daha loser bu
usp. 5 yıl önce
Ya biliç le devam yada şenol güneşi getşreceksin ya da şerefli bir lig olana kadar takımı ligden çekeceksin