Figo'dan Pepe ve Quaresma sözleri

Portekiz futbolunun efsane isimlerinden birisi olan Luis Figo, Beşiktaş'ta forma giyen vatandaşları Quaresma ve Pepe hakkında açıklamalar yaptı.

La Liga'nın dev kulüpleri Barcelona ve Real Madrid'de forma giyen ve adını dünya futbolunun en iyileri arasına yazıdran Portekizli efsane isim Luis Figo ile İtalya Serie A ekibi Roma'nın eski önemli yıldızlarından Vincent Candela İstanbul’da Efsane Sporcular Derneği’nin açılışına katıldı. 

İki futbolcu açılış öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Luis Figo, futbola getirilen gol çizgisi teknolojisi ve birçok ülkede kullanılmaya başlanan Video Yardımcı Hakem Sistemi ile ilgili konuşarak, "UEFA’nın genel olarak bir kararı. Efsane sporcular hakkında konuşmaya geldik" dedi.

"Pepe ve Quaresma Türkiye için büyük şans" 

Vatandaşları Ricardo Quaresma ve Pepe’nin kariyeri hakkında konuşan Portekizli efsane futbolcu, “Takip ediyorum. İkisi de çok değerli oyuncular. Onları burada görmek Türkiye için çok büyük bir şans” açıklamasını yaptı.

"Hem Madrid hem de Barcelona’da oynamak büyük onur" 

Hem Real Madrid hem de Barcelona’da forma giymenin nasıl bir duygu olduğu sorusuna ise Figo, "Bu işi profesyonel olarak yaptığım için pek zorlanmadım. İkisinde de oynamaktan çok büyük onur ve gurur duyuyorum" cevabını verdi.

Bein Sports

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 11:15
YORUM EKLE