Fenerbahçe’den Süleyman Seba açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, derbi maçında taraftarlarının Süleyman Seba'ya küfretmesi ile ilgili, Beşiktaş'ın yaptığı açıklamaya karşılık verdi.

GÜNDEM 01.03.2016, 16:38 01.03.2016, 16:40
2045

Dün sahamızda oynanan ve takımımızın 2-0 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından, bugün Beşiktaş Kulübü’nün yaptığı açıklama üzerine tarafımıza cevap hakkı doğmuştur.

Beşiktaş Kulübü’nün yaptığı açıklamayı, dün sahamızda aldıkları mağlubiyeti kendi camialarına unutturma yönünde beyhude bir çaba olarak değerlendirmekteyiz.
Rahmetli Süleyman Seba, hem camiamız, hem de Türk Futbolu için hiçbir zaman unutulmayacak bir değerdir ve bu değer hiçbir tezahürat ya da söylemle zarar görmeyecek önemdedir.
Ancak bahse konu açıklamaya imza koyanlar, Rahmetli Seba üzerinden hem başarısızlıklarının üzerini örtme gibi çirkin bir çaba içerisine girmekte, hem de sözde hassasiyetlerini kendileri hiçbir noktada göstermemektedirler. Bunun en çarpıcı ve yakın örneği ise, dünkü futbol maçından henüz 1 gün önce oynanan Beşiktaş – Fenerbahçe Kadın Basketbol maçında, Başkanımız ve kulübümüze edilen, hem salondakilerin hem de televizyonları başında maçı takip edenlerin dakikalarca dinledikleri ağır küfürlere hiçbir tepki verilmemesi, bu durumdan adeta zevk alırcasına olaya seyirci kalmalarıdır. Beşiktaş’ın oynadığı tüm karşılaşmalarda, müsabaka kulübümüzle ilgili olsun ya da olmasın, Başkanımıza ve camiamıza edilen toplu küfürler tüm sporseverlerin bilgisi dahilindedir.
İlgili kulübe verebileceğimiz en faydalı tavsiye, yaşadığı dönemde kulübümüz kadar sahip çıkamadıkları Rahmetli Seba üzerinden kendi başarısızlıklarını örtme gayreti yerine, takımımızın aldığı haklı galibiyeti tebrik etmeleri ve yaratmaya çalıştıkları yapay gündemlerle kamuoyunu manipüle etme çabalarından bir an önce vazgeçmeleridir.
Yorumlar (7)
ulubatli 5 yıl önce
Böyle bir kulüpten de ancak böyle trajikomik bir açıklama gelir.Sen o galibiyetini al da turşudunu kur. Avunursun. Bu sene şampiyon Beşiktaş! Sen savunmaya devam et.
BJK 5 yıl önce
Bütün şikebahçelilerin topunun anasını sikeyim diye bir açıklama yapmak istedim.
rech 5 yıl önce
başarısızlıklarını örtme çabası içindeymişizde bilmem ne.. ulan salaklar yenseniz nolcak hâla altımızdasınız.. maç eksiğimizi unutuyo bu salaklar.. siz yatın kalkın cüneyt çakıra dua edin amınakodumun salak feneri !!
kartal 5 yıl önce
ya anlamadığım bu adi kulüple niye muatab olunuyor leş kargaları ötsün dursunlar.o azize kendine baksın.onlara en güzel cevabı KARTALLAR ŞAMPİYON olarak verecekler.
ibrahim 5 yıl önce
Haklı galibiyet almışlar kendilerini böyle kandiriyorlar yatacak yerleri yok bu ermeni takımı TFF yakaladı cuneyit adamı ooooooo çocuk kulübü bunlar
Koray 5 yıl önce
Bırakın özürleri onlarda kalsın. Sene sonu ipi göğüsleyin yeter. Küfürbazlara en güzel cevap bu olacaktır.
Şadi P. 5 yıl önce
Ya sizin varya soyunuzu sopunuzu sikeyim aga. Yaptığınız açıklamanın mantığını sikeyim. Orospu çocukları