Fenerbahçe'de patlama; "Şaibe var"

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, Beşiktaş derbisinin sonrasında konuştu.

GÜNDEM 22.03.2015, 22:46
2263
Fenerbahçe'de patlama;

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut UsluBeşiktaş derbisinin ardından açıklamalarda bulundu.

İŞTE USLU'NUN SÖZLERİ...

"Maç 90 dakika, bir de artıları var. Geçen sezon şampiyon olduğumuz zaman en az 6 tane maçı son dakikalarda aldık. Bu artık Fenerbahçe'de kültür olmalı. Gol kaçabilir, olabilir. Bu tür şeyler olmamalı. Son haftalarda bütün oyuncularımız gol kaçırdı. Gittik Beşiktaş'ı deplasmanda yendik, Trabzon'u yendik. Averaj olarak şu anda iki rakibimizden daha iyiyiz. İnanıyoruz ki, şampiyon olacağız. İki beraberliği kazanmış olsak, şu anda liderdik. 9 hafta kaldı. Şampiyon olacağız. Ben Rize'ye gittiğim zaman, Fenerbahçe taraftarı bize güven verecek, 90 dakika devam edecek. Bütün derbileri atlatarak büyük bir avantaj elde ettik. Rakiplerimiz bir beraberlik alsa ve biz bütün maçları kazansak, şampiyon olacağız. Fenerbahçe taraftarı, inanıyorum ki takıma sahip çıkmaya devam edecek. Bu oyuncularımızın hepsi bizim için çok değerli."

"FENERBAHÇE NE YAPIYOR SİZE?"

"Yanlış yapabilirler, ama şunu göz ardı etmesinler. Bizim maçımızı yönetenler, bizim kendi sahamızda bizi hızlandırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kesinlikle, bizim önümüzü yavaşlatıyorlar. Büyük beklentiler veriyorlar. İlk yarıda 6 dakika uzatma verdi, en aşağı 15 dakika gitti. Niye yapıyorsunuz, Fenerbahçe ne yapıyor size? Fenerbahçe bir ayrıcalık, evet... Her şey çok güzel, avantajları vermeyin. Bu kadar da yanlış işler olmasın. Bunlar hep gerçekler. İster TFF, ister MHK kim istiyorsa tartışalım bunları. Diğer takımlara da yapıyorsunuzdur, onu bilemem. Bize yapmayın."

"ŞAİBE VAR, GEÇ ÇIKMALAR VAR"

"Koridorlarda bizim en önemli oyuncularımızdan bir tanesi, kalecimiz Volkan. Kalecimiz Volkan koridorda konuştu diye 4 maç ceza aldı. İki haftadır rakiplerimizin koridorlarında konuşmalar oluyor. Bunlar nedir ya? Şaibeli şeyler var. Bir konuşmalar var. Devre arasında geç çıkmalar var, niçin hepsinde kamera var. Federasyon niçin, kardeşim böyle böyle demez. Türkiye'de son 20-30 yıldır böyle rekabet yok. Biz eşitlik istiyoruz. Medyadan da bunu rica ediyoruz. Geç çıkmaları, vesaireleti yansıtmazsanız yanlış olur. Saygımızdan dolayı FB TV'den sesleniyorum. Cezalı olduğumdan dolayı, oraya gitmiyorum, herkese konuşmuyorum. Biz alttan aldıkça bize vuruyorsunzu, vurmayın. Biz şu anda düşünüyoruz ki, avantajı yakaladık. Kendi sahamızda, ya da diğer maçlarda taraftarlarımızdan güç istiyoruz."

MUSTAFA DENİZLİ'NİN ELEŞTİRİLERİNE TEPKİ

"Yayıncı kuruluşta, bizim de eski hocamız, 6 yabancı oynatan hocamız bizim oyuncularımızı sürekli eleştiriyor. Aynı zamanda gazetede de 'Emenike bu maçta patlayacak' diyor. Emenike formasını yere atmadı, maçtan çıkmak için çıkardı. Koluna 'beni Allah'tan başka kimse yargılayamaz' yazan bir kişi daha var, böyle eleştiriler yapamaz. Herhalde üzüntüden böyle konuşuyor. Üzülmesinler, biz şampiyon olacağız."

Yorumlar (6)
AOK 6 yıl önce
Böyle NE SIS YANSIN NE KEBAP tarzinda mac yöneten korkak ve basiretsiz Hakemlerden, bunlara görev veren MHK dan ve bunlara hicbir reaktion göstermeyen Türkiye Cumhuriyetinden utaniyorum..
AOK 6 yıl önce
Fenerbahce Sükrü Saracoglu Stadinda Silahsiz Eskiyalik Yapilmistir, Hakem Bunlara göz yummustur ve Besiktasli Futbolculardan bu ortamda futbol oynamalari ve Gol atmalari istenmistir.. Yaziklar Olsun Türkiye Cumhuriyeti. Futbolun icine ettiler...
AOK 6 yıl önce
Besiktas taraftari neden susuyosunuz inanilir gibi degil..
AOK 6 yıl önce
Besiktas Yönetimi Bu macin kasetini FIFA ya gönderip bilirkisi raporu istemelidir...
Murtega 6 yıl önce
Hani bir firmaya fason iş verirsin adam on numara ürününü yapar ve sana teslim eder.Yinede iş veren firma ürünün sağında solunda bir kusur ararki şımarmasın fasoncu işini daha iyi yapsın.İşte bu pisliklerin yaptığıda tamda böyle değilmi.Hakemler fason çalıştırdıkları firma, fenevbahçede işveren.Hakemlerin bir taraflarını öpmedikleri kaldı hala daha konuşuyorlar.Yani bu artisler nefret edilesi insanlar.Bu kadar insanın ahı yerde kalmaz.Gün gelecek devran dönecek bu pisliklerin hepsi temizlenecek.
tanju 6 yıl önce
Bu işler febe ve gese nin başına gelse ortalık yikilirdi,haklılığını bile savunamayan yönetim var,,bu bahane değil senin defansın tümüyle 2,sınıf,forvetin yok,fakat yapılan adaletsizliğe hakkını yedirmeyin kardeşim,pısırık kalmayın,yok türk futbolu falan,filan hikaye okumayın,türk futbolunu düşünenler emre denen pisliği,yaratığı milli takıma almamalıdırlar,