''Faik Gece''

www.kartalbakisi.com Genel Müdürü Erdem Ulus kaleme aldı.

''Faik Gece''
90 dakika boyunca bir kamyon gol kaçıran Beşiktaş, El arabasıyla golü yediğinde Beşiktaş taraftarı "Gündoğdu"yu bitirmiş, "Pınarbaşı" çekiyordu. 
 
Zulümpiyat Stadında 70 kişiyle 70 Bin kişilik ses çıkaran taraftara inat, futbolcular 20 pozisyondan 2 gol çıkaramadı.
 
Futbol oyunu için söylenmiş tüm olumsuz sözler, Beşiktaş'ı kobay olarak kullanıyor sanki. "Atamayana atarlar" deyimi, "Düdük çalmadan maç bitmez" klişesi yine dönüp dolaşıp Beşiktaş'ı buldu. Zaten Futbol 80 dakika oynanan bir oyun olsa 4. Yıldızı kovalayan rakiplerine inat, Beşiktaş çoktan Galaksi oluşturmuştu.
 
Biliç karizmatik bir hoca, oyuncular ve taraftar onu seviyor fakat oyun okuma konusunda sıkıntı yaşadığı ortada. Demba Ba'yı riske etmemek için maçı riske etti. Okey atmak isterken ıstakası devrildi.
 
Stoperden Sol bek, Ön liberodan sağ bek, Sol bekten sağ bek yaratan Beşiktaş, dün gece de Sol bek İsmail'den sonra Necip'i sağ bekte kullandı.
 
Necip Joker değil, anonim bir oyuncu. Nereye ait olduğu henüz tam olarak kestirilemiyor, dün Sağ bekte idare etti o kadar. Rahmetli Vedat Okyar'ın "Beşiktaş forması giyen adam kiracı gibi değil, ev sabibi gibi oynayacak" sözünden yola çıkarsak arazi sahibi gibi oynayan Atiba'ya inat Necip kiracı kalıyor.
 
Veli çok koşuyor fakat bu yüzden topla buluştuğunda hamle gücü kalmıyor ayrıca bu kadar çok top kaybı yapmasa, o kadar çok koşmasına gerek kalmayabilir. Futbolda tek yönlü oyuncu nesli süratle tükenirken Veli, Necip gibi isimler koruma altında tutulmayacaklarını bilmeli.
 
Olcay'ı anlayabilmiş değilim. Vuruş becerisi var mı yok mu karar veremedim. Bazen öyle vuruşlar yapıyor; herkesin aklı gidiyor. Bazen  dün akşam olduğu gibi kimsenin aklı almıyor. Dün en çok kaçıran oyuncuydu. Pozisyona girmesi güzel ama bu kadar çok harcaması düşündürücü.
 
Sosa kaliteli bir oyuncu oyuna girdiğinde bunu hissettirdi fakat son dakikada çok net kaçırdı. Onun ayarı oradan golü yapmalıydı.
 
Oğuzhan fizik gücünü geliştiremiyor ve 90 dakikayı çıkaramıyor. Bu birazda teknik heyetin görevi. 90 dakika oyuncusu olamazsa üst düzey olarak anılması mümkün değil.
 
Gökhan Töre maçın en iyisiydi. 4 yıllık kontrat onu olumlu etkilemiş. Attığı golün yanı sıra temposu da yüksekti. Attığı gol sosyal medyada gündeme oturdu. Geçtiğimiz günlerde attığı bir Twit'te "Fake" yerine "Faik" yazması unutulmadı. Twit atmayı beceremesede olur gol atmayı becersin yeter.
 
Bu arada Çarşı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun maçı tribünde birlikte izleme isteğini geri çevirdi. CHP başkanı protokolde oturdu. Doğrusuda buydu.
 
Beşiktaş başkanı Fikret Orman ise maça gitmedi. Açılışa gitti. Vardır bir bildiği...
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan
Ercan - 5 yıl Önce

Çok doğru tespitler

Ercan
Ercan - 5 yıl Önce

Bu adamın yorumları hep güzel

murat yılmaz
murat yılmaz - 5 yıl Önce

cuk oturmus abi bunu bizim topçalrda okuyurmu ?

Mustafa Ersöz
Mustafa Ersöz - 5 yıl Önce

Erdem abi ağzına sağlık , seni bjk tv de görmek istiyorum yine ..
İnönü olmadan bu iş olmayacak 100 de 1500 belli oldu artık .. Oyuncular ve teknik heyet bile maç seçiyor , arsenal ve feyenord a karşı her futbolcu herşeyini verir .. Rize ve Asteras takım değil mi , savaşmadan hiçbir maç kazanılmaz .. Amatör bir topçu olarak utanıyorum futbolcuların bu çıtkırıldım hallerinden .. Yeter ya
Tüm Kartallara Saygılar

Bold pilot
Bold pilot - 5 yıl Önce

Bi de cenk tosunu yorumlasaydın.Tabii görebilen olduysa.

Ugur
Ugur - 5 yıl Önce

Lutfen biriniz cikinda esas gercegi anlatin! Butun bu basarisizlik ve taraftarin. stadlardan kacmasinin sebebi, Orman ve yonetiminin yanlislari ve kurdugu ucuz ve kalitesiz futbolcu kadrosudur!