Fabri kaleci sorununa son verdi..!!

Cordoba’nın ayrıldığı 2006 sonrasında Vedran Runje, Allan McGregor ve Denys Boyko gibi isimlerden istediği verimi alamayan Kartal, kalede yaşanan sıkıntıyı Fabri ile noktaladı.

GÜNDEM 23.03.2017, 09:39 24.03.2017, 07:26
570

Deportivo’dan bedelsiz transfer edilen 29 yaşındaki başarılı eldiven kısa sürede siyah-beyazlıların güvenini kazandı.

Beşiktaş’ın, Deportivo La Coruna’dan bonservis bedeli ödemeden kadrosuna kattığı İspanyol kaleci Fabri 7 ay gibi çok kısa bir sürede siyah-beyazlı taraftarların en sevdiği isimlerden biri oldu. 29 yaşındaki deneyimli file bekçisi kariyerinin en iyi dönemlerinden birini geçirirken, Kartal’ın son yıllardaki kaleci şanssızlığını da kırmayı başardı.

Uzun yıllardır yabancı kaleci konusunda isabet sağlayamayan Beşiktaş, Kolombiyalı Oscar Cordoba’dan sonra takıma doğrudan etki eden ve başarı kazandıran bir file bekçisi buldu. Süper Lig’de son oynanan ve golsüz biten Antalyaspor mücadelesinde de sahanın yıldızı olan Fabri, camianın güvenini tamamen kazanmış oldu. Cordoba’nın ayrıldığı 2006 sonrasında Vedran Runje, Allan McGregor ve Denys Boyko gibi farklı yabancı kalecilerden istediği verimi alamayan Beşiktaş, İspanyol eldivenle bu sorunu çözdü. Sezon başında sakatlıklar nedeniyle soru işaretleri oluşturan Fabri, geçtiğimiz sezon çapraz bağları koptuğu için Deportivo La Coruna ile tek resmi karşılaşmaya dahi çıkmamıştı.

Buna karşın siyah-beyazlıların kadrosuna kattığı tecrübeli eldiven önce kaptan Tolga Zengin’den kaleyi kaptı, ardından Teknik Direktör Şenol Güneş’in bir numarası olmayı başardı. Kalecilik stili, topu her iki ayağıyla iyi kullanması, kaleden oyun kurabilmesi ve refleksleriyle Cordoba’yı andıran Fabri bu sezon 33 resmi maça

Milliyet

Yorumlar (0)