ESPN'den Talisca'ya özel analiz...

Dünyaca ünlü yayıncı kuruluş ESPN, Beşiktaş taraftarının kiralık aşkı Anderson Talisca için özel bir analiz yayınladı ve övgü dolu sözler kullandı.

GÜNDEM 22.06.2017, 03:33 23.06.2017, 04:40
612

Beşiktaşlı Anderson Talisca hakkında dünyaca ünlü yayın kuruluşu ESPN’de özel bir analiz yayımlandı. Brezilyalı futbolcunun özellikle Avrupa’ya geldikten sonraki gelişiminin ele alındığı yazıda, Manchester United iddialarına da yer verildi.

***

Talisca’nın 2014’te Benfica’ya geldikten sonra oyunun taktik yönünü de öğrenmeye başladığı belirtilerek, “Kalitesini gelir gelmez gösterdi. Çıktığı ilk 10 maçta 8 gol kaydetti. Golleri kadar sahadaki fiziki varlığı ve al-ver paslarıyla kendisini kanıtladı. Benfica yeni bir mücevher kazanmıştı” denildi.

***

Haberde dönemin teknik direktörü Jorge Jesus’un, “Bu çocuk ileride Benfica’ya milyonlar kazandıracak” sözlerine de yer verilerek, Talisca için “Rüya gibi sol ayağı var” yorumu yapıldı. Takım frikik kazandığında herkesin çok sevindiği hatırlatılarak, “Televizyonda maçı yorumlayanlar sanki Benfica penaltı kazanmış gibi mutlu oluyorlardı” denildi. Talisca'nın Benfica'ya şampiyonlar ligi maçıda son dakikada attığı gole de özel yer ayrıldı ve bu golün Benfica taraftarlarını adeta yıkıma uğrattığı belirtildi.

***

Beşiktaş'ta ki performansına da özel parantez açan ESPN editörü, 33 maçta attığı 17 golle Beşiktaş'ın şampiyonluğunda önemli bir rol oynadı ve hiçkimse bu duruma şaşırmadı, ifadelerini kullandı. Quaresma'nın Talisca için söylediği, "Bir gün dünyadaki en büyük kulüplerde oynayacak, Bekleyin ve görün" ifadelerine de yer verdi.

***

Manchester United Menajeri Jose Mourinho’nun oyuncuya ilgisinin somut olduğuna da dikkat çekildi. Kırmızı-beyazlıların şimdiye kadar transfer için harekete geçmemesinin arkasında ise İngiltere’nin çalışma izni konusunda çok katı bir ülke olmasının bulunduğu kaydedildi.

***

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)