ESPN'den Beşiktaş'a büyük övgü!

Orman’ın “Geleceği inşa ettik. Beşiktaş’ı küresel oyuncu yapmak için yola çıktık” sözlerinin paylaşıldığı röportajda, yeni stadın yapımı, ‘Küllerinden doğan Anka Kuşu’ diye anlatıldı.

GÜNDEM 06.12.2017, 03:40 07.12.2017, 00:44 kartalbakışı.com
1112
ESPN'den Beşiktaş'a büyük övgü!

ESPN, Beşiktaş’ın tanıtımına geniş yer ayırdı. Haber yorum şeklinde yapılan değerlendirmede şu ifadeler yer aldı: Türk futbolunun Avrupa’da yarışmasında yeni bir standart taşıyıcısı var. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde rekor kırdı ve lider çıktı. Beşiktaş, İstanbul’un futbol tahtını almak için ortaya çıktı. Arka arkaya lig başarıları, Avrupa’da ilerleme ve muhteşem futbol dünyasında küresel oyuncu olma yolunda Kara Kartal büyük yol kat etti. 

***

142 DAVAYLA AVRUPA’DAN UZAKTA

Fikret Orman başkan olduğunda Beşiktaş’ın 142 davası bulunduğu ve Avrupa’dan ekonomik kriterler yüzünden men edildiği hatırlatılan haberde, kimsenin hayal edemeyeceği bir çıkışın yaşandığı kaydedildi. Başkan Orman’ın, “Son birkaç yılda kısa vadeli hedeflerden çok, geleceği inşa ettik. Doğru oyuncuları, doğru koçu ve doğru marka yönetimini sponsorluk anlaşmalarıyla buluşturduk” sözlerinin yer aldığı haberde, Kartal’ın “Come to Beşiktaş” sloganı ve ileşitim başarısı da anlatıldı. 

***

KİM ÇIKARSA ÇIKSIN FARKETMEZ

Başarıda Şenol Güneş ve taraftar faktörünün de anlatıldığı haber yorumda, “Nisan 2016’da açılan Vodafone Park Stadı’nın büyüleyici etkisi oldu ve kulübün gelir akışı büyüdü. Etkileyici bir mühendislik şöhreti olan stat, eski İnönü’nün kalıntılarından bir Anka Kuşu gibi doğdu. Dünyanın en sakin stadyum yerlerinden biri olarak ortaya çıktı” denildi. Haberin son bölünmünde ise Orman’ın, “Ana kahramanımız taraftarımızdır. Şampiyonlar Ligi’nde bir adım sonra hangi takım çıkarsa çıksın” sözleri yer aldı.

***

Kaynak: Akşam

Yorumlar (0)