Erman Toroğlu...

Erman Toroğlu kaleme aldı...

GÜNDEM 23.11.2015, 08:13 23.11.2015, 08:18
6061

 Şu bir gerçek; Beşiktaş takımı eğer skorda farkı ikiye çıkaramazsa, defans açısından zorlanmaya başlıyor

Beşiktaş ilk yarıda son derece kontrolsüz oynadı. Orta alanda mesafe çok açıldı. Siyah-beyazlılar hücum pres de yapamadılar.
Geri dörtlü de fazla geriye kaçınca Sivas takımı orta alana hakim oldu. 
Atiba tek başına bu alanda zorlanıyor.
Necip olursa biraz rahatlıyor ama Veli ile oynadıkları verim yok!

 
Quaresma çok iyi şeyler yapmak istiyor ama kendine oynuyor! Arkadaşları gol pozisyonuna girecek, orta yapsa gol olacak ama Quaresma topa bir basıyor, bir daha basıyor bu arada da zaten pozisyon bitiyor.
Dikkatimi başka bir şey daha çekti; maçın içinde en az 4-5 yerde hem de 'can alıcı' yerde Beşiktaşlı futbolcular kayarak yere düştüler. Ama aynı durumda Sivassporlu futbolcular düşmediler!
Bu şunu gösteriyor; Beşiktaş'ın malzemecisi ve futbolcuları bu işte gerekli önlemi almamışlar.
Sivas takımı iki, bazen üç kişiyle Gomez'i beklemesine rağmen eğer maçta oyun açısından etkili oluyorsa, o zaman Beşiktaş takımı kendisini sorgulaması lazım; "Biz nerde hata yapıyoruz?" diye! Demek ki orta alanda ve defansta oyuncu paylaşımı doğru değil. Şu bir gerçek Beşiktaş takımı eğer skorda farkı ikiye çıkaramazsa defans açısından zorlanmaya başlıyor. Bazı maçları çeviriyorlar ama çeviremeyecekleri önemli karşılaşmalar da olacaktır. Yani "Her zaman papaz pilav yemez." Siyah-beyazlıların Atiba ile kazandıkları penaltıya eğer "Aleyhimize verilseydi, biz kabul ederiz" derlerse ben de kabul ederim.
Yorumlar (4)
tango 5 yıl önce
hiç çalınmadı mı hep çalın dı
Derman 5 yıl önce
Geç onu erman hocam. 12 maçta 30 gol atan bir takım var ortada. Bu sevgisiz saygısız tavırları bırakın. Senin de ahmet çakarın da programlarını kimse izlemiyor ciddiye alınmıyorsunuz artık. 200 trilyon yatırım yapan fener kağnı arabası gibi top oynuyor. g.saray gol yeme rekoruna koşuyor. Biraz daha cesur olun korkmayın.
ersel dağdeviren 5 yıl önce
ulan arap erman yıllardır şu içindeki beşiktaş düşmanlığını atamadın gitti, ben araştırdım meğer kırk yıl önce rahmetli mehmet üstünkaya seni yüce beşiktaşımıza transfer etmediği için sende KUYRUK ACISI kalmış PİS ARAP
mustafa usta 5 yıl önce
Yıllarca yenilen hakkımız çok iyi oynadığımız zamanda geri verilmeye çalışılıyor yapmayın biz lehimize penaltı verin ofsayt vermeyin takımın oyununun önüne geçmeyin federasyonun ne yapmak istediği açık Beşiktaş hakemlerle şampiyon oldu denilsin istiyorlar oysa bu Beşiktaş bu sene hakemleri de yenerek şampiyon olur net..